NFOŚ będzie wspierać elektromobilność w samorządach

25.07.2018 19:19  Logistyka/Transport
NFOŚ będzie wspierać elektromobilność w samorządach W ciągu 2-3 miesięcy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska uruchomi program, dzięki któremu będzie można sfinansować sto planów - strategii rozwoju ekomobilności w miastach i gminach na terenie całego kraju. Chodzi o sto samorządów. Zakłada się, że na konkretne inwestycje może trafić prawie 10 miliardów złotych. Pieniądze będa pochodziły z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu.

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz powiedziała, że jeśli chodzi o elektromobilność w transporcie publicznym zakładane cele są stopniowo realizowane. "W zakresie transportu indywidualnego widać od początku tego roku, że samochodów elektrycznych zakupiono więcej o 30 procent niż w 2017 roku. To ciągle mało, ale popularność rośnie" - dodała. Jej zdaniem, dla rozwoju elektromobilności w Polsce oprócz m.in. rozbudowy infrastruktury to dyskusja o tym, w jaki sposób Polska "wpina się do łańcucha wartości europejskiego".

Elektromobilność jest jednym z programów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

IAR 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • I to jest budujące, ze jednak widac ten postep. Ze nie sa to tylko mrzonki i ze faktycznie sa efekty. Ludzie potrzebuja konkretow. A tez je dostaja, bo widac chociazby na przykladzie infrastruktury jak bardzo poszlismy do przodu. Greenway do konca sierpnia bedzie mial na swoim koncie 60 stacji ladowania, a przeciez przed nami jeszcze oddanie tych ultraszybkich. Mamy na czym budowac elektromobilnosc w Polsce. Trzeba ja tylko wspierac

    ~Piotrek   (4 sierpnia 2018 o 15:18)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes