Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Logistyka/Transport

Narodowy Program Szkolenia Kierowców pomoże branży transportowej

17.05.2017 11:45  Logistyka/Transport
Narodowy Program Szkolenia Kierowców pomoże branży transportowej Narodowy Program Szkolenia Kierowców ma pomóc branży transportowej. Według danych pochodzących z branży, w tej chwili na rynku brakuje nawet 100 tysięcy kierowców zawodowych. Tymczasem branża generuje 6 procent PKB i obsługuje jedną czwartą europejskiego rynku.

Inicjatywa programu szkoleniowego powstała dzięki pracodawcom, pośrednikom pracy, posłom, a także urzędnikom rządowym. Jak mówi reprezentujący ją Marcin Wolak, zadaniem Programu jest między innymi wsparcie finansowe dla kandydatów na kierowców.

Jego zdaniem, na rynku nie brakuje kandydatów do takiej pracy. Jednak wielu osób nie stać na szkolenia, które kosztują ponad 10 tysięcy złotych.

Zadaniem inicjatywy będzie wsparcie finansowe dla takich osób - deklaruje Wolak.
Przedstawiciele firm transportowych od dawna proszą instytucje rządowe o stworzenie nowego systemu szkoleń dla zawodowych kierowców, który pozwoli wypełnić lukę na rynku. Prezes Związku Pracodawców "Transport i Logistyka" Maciej Wroński zwraca uwagę na brak wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej.

Jak zaznaczył, sama podstawa programowa i wprowadzenie do szkół zawodu kierowcy nie wystarczy, bo w tej chwili nie ma kto szkolić, a nauczycieli z odpowiednimi uprawnieniami brakuje.  Z kolei instruktorzy, którzy mają odpowiednią wiedzę, nie mają uprawnień nauczycielskich.

Szczegóły dotyczące Narodowego Programu Szkolenia Kierowców mają być zaprezentowane 23 maja.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes