Niemcy: aresztowano szefa koncernu Audi

18.06.2018 15:24  Logistyka/Transport
Niemcy: aresztowano szefa koncernu Audi Szef niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Audi - Rupert Stadler został tymczasowo aresztowany w związku ze skandalem dotyczącym emisji spalin. Informację potwierdziła prokuratura w Monachium.

Sędzia śledczy wydał nakaz aresztowania ze względu na możliwość matactwa, celowego zacierania śladów i wpływania na zeznania świadków. Jak twierdzi "Der Spiegel", podczas przeszukania mieszkania Ruperta Stadlera zabezpieczono materiały, z których wynikało, że zatrzymany planował usunięcie dowodów przestępstwa, a nawet wywieranie nacisków na świadków. Rupert Stadler jest najwyższym rangą menedżerem pracującym dla koncernu Volswagen, który został zatrzymany w związku z aferą spalinową.

Prokuratura w Monachium podejrzewa Audi o manipulacje w ponad 200 tysiącach aut z silnikiem Diesla przeznaczonych na rynek UE i USA poprzez instalowanie nielegalnego oprogramowania, które zaniżało wyniki testów emisji spalin.

Jak twierdzi "Frankfurter Algemeine Zeitung", jeszcze dziś zostanie wybrany nowy szef koncernu Audi. Jego nazwiska na razie nie ujawniono.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes