Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Logistyka/Transport

Od dziś więcej płatnych dróg

30.03.2013 10:15  Logistyka/Transport
Od dziś więcej płatnych dróg Od dziś mamy o 160 kilometrów więcej płatnych dróg w Polsce. Po raz drugi w tym roku powiększa się obszar działania systemu "via TOLL". Dotyczy on pojazdów ważących więcej niż 3,5 tony.

Opłatami jest objęty 100-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S8 między Piotrkowem a Radziejowicami, droga krajowa nr 79 na odcinku Jaworzno - węzeł Modlniczka, oraz fragmenty drogi ekspresowej S7 i drogi krajowej nr 7.
Jak mówi szef firmy zarządzającej systemem Marek Cywiński, w Polsce będzie coraz więcej płatnych odcinków. Docelowo viaTOLL ma obowiązywać na 7 tysiącach dróg i autostrad.

Następne poszerzenie systemu planowane jest na lipiec. Wtedy opłaty pojawią się na drogach i autostradach o łącznej długości 400 kilometrów. Niewykluczone też, że system zostanie wprowadzony także jesienią. Decyzję w tej sprawie musi podjąć Generalna dyrekcja Dróg I Autostrad.

IAR

az • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • a kto by ci dowiuzl jedzenie do sklepuw gdyby nie ciezaruwki a to ze sie robia koleiny to nie wina ciezaruwek tylko drug

  ~bocianek1@onet.pl   (30 marca 2013 o 17:45)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Czas najwyzszy aby ciezkie samochody poczuwaly sie do tego rozjezdzania drog.

  ~yustor.   (30 marca 2013 o 14:36)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes