PKP PLK o inwestycjach i remontach na torach

16.05.2018 11:34  Logistyka/Transport
PKP PLK o inwestycjach i remontach na torach PKP PLK podpisały umowy na trzy czwarte budżetu na remonty oraz inwestycje na torach kolejowych. W obecnym budżecie Unii Europejskiej na inwestycje w infrastrukturę kolejową Polska ma około 67 miliardów złotych.

Prezes PKP PLK Ireneusz Merchel powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że jego spółka jest gotowa do wydania unijnych pieniędzy. Wyjaśnia on, że spółka zakończyła już inwestycje o wartości 6,5 miliarda złotych. Obecnie trwają inwestycje i remonty o wartości 31 miliardów złotych. Obecnie prowadzone procedury przetargowe warte są około 18 miliardów złotych. Na tym samym etapie w poprzedniej perspektywie finansowej w 2011 roku PKP wykorzystała 15 procent.

Zdaniem prezesa, PKP PLK są przygotowane do kumulacji wydatków z Unii Europejskiej. Rozmówca IAR nie wyklucza, że część firm, które w ubiegłym roku podpisały umowy poniżej wartości kosztorysowej, odnotuje straty. PKP PLK przygotowując inwestycje, wprowadza tak zwane wykonawstwo zastępcze. W przypadku potencjalnych problemów jednego wykonawcy na plac budowy wejdzie kolejna firma.

Szef PKP PLK poinformował też, że wykonawcy remontów i inwestycji nie deklarują opóźnień. W tym roku na utrzymanie torów kolejowych spółka przeznaczy 3 miliardy złotych. W kolejnych latach będzie to 5 miliardów złotych.
Ireneusz Merchel był gościem Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes