PLK - modernizacja linii Warszawa - Grodzisk zgodnie z planem

18.12.2017 14:57  Logistyka/Transport
PLK - modernizacja linii Warszawa - Grodzisk zgodnie z planem Modernizacja lini z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego prowadzona jest zgodnie z planem - poinformowały Polskie Linie Kolejowe.

Oznacza to, że pasażerowie będą mogli skorzystać z wyremontowanego szlaku we wrześniu przyszłego roku. Linia jest jedną z najbardziej uczęszcznych tras kolejowych w Polsce.

Na szlaku z Warszawy Włochy do Grodziska Mazowieckiego zdemontowano już większość torów i sieci trakcyjnych. Wykonawca prowadzi już ostatnie prace rozbiórkowe na starych peronach. Powoli wyłaniają się konstrukcje nowych obiektów w miejscowościach Brwinów, Milanówek i Piastów.

Widać również zaawansowane prace przy nowym przystanku Parzniew oraz Warszawa Włochy, gdzie na ukończeniu są prace przy budowie ścianki peronowej i nasypu pod peron wyspowy. Z kolei prace przy budowie peronu jednokrawędziowego są na półmetku. Mocno zaawansowany jest także montaż fundamentów sieci trakcyjnej.

Jak mówi dyrektor projektu Daniel Boruchalski z PLK, na placu budowy są już wszystkie niezbędne surowce. Wykonawca zwiózł tam ponad 65 km szyn, ponad 35 tysięcy sztuk podkładów i 50 tysięcy ton kruszywa. Do robót wykorzystywany jest ciężki sprzęt. Działają 24 koparki, 4 dźwigi, 23 betoniarki i ponad 30 samochodów ciężarowych.

Modernizacja obejmuje między innymi całkowitą wymianę torów, nasypów oraz rozjazdów, a także remonty przystanków kolejowych. Przedstawiciele Polskich Linii Kolejowych mówią, że remont spowoduje poprawę komfortu podróży oraz zwiększy przepustowość linii, co oznacza, iż pociągi będą mogły kursować częściej.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes