Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Logistyka/Transport

PLL LOT uruchomią połączenia z Budapesztu do USA

07.07.2017 10:51  Logistyka/Transport
PLL LOT uruchomią połączenia z Budapesztu do USA Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią bezpośrednie połączenia z Budapesztu do dwóch miast w Stanach Zjednoczonych. Polski przewoźnik od maja przyszłego roku będzie latał ze stolicy Węgier do Nowego Jorku i Chicago. Na budapesztańskim lotnisku ogłoszone zostały szczegóły nowych połączeń.

W uroczystości wzięli udział między innymi wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki oraz prezes LOT Rafał Milczarski.  To pierwsze od 2011 roku bezpośrednie połączenie z Węgier do USA oraz pierwsze realizowane przez polskiego przewoźnika z ominięciem naszego kraju.

Samoloty LOT-u będą latać do Nowego Jorku cztery razy w tygodniu, a do Chicago - dwa razy w tygodniu. Rejsy będą obsługiwane przez samoloty typu Boeing 787 Dreamliner.

Ze statystyk wynika, że rocznie z Budapesztu do Stanów Zjednoczonych podróżuje około 165 tysięcy osób. Przesiadają się we Frankfurcie nad Menem, Paryżu, Londynie i Amsterdamie. Przedstawiciele polskiego przewoźnika liczą, że jest to szansa na przejęcie tych pasażerów.
Bilety na przyszłoroczne rejsy można kupować od dzisiaj.

IAR  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes