Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Logistyka/Transport

Pociągi Edyty wrócą na tory

13.10.2017 14:16  Logistyka/Transport
Pociągi Edyty wrócą na tory Pociągi ED - 74 wrócą na tory. Decyzję w tej sprawie podjął zarząd państwowego przewoźnika PKP Intercity. Tak zwane "Edyty" są we flocie spółki od 9 lat. Jednak użytkowanych jest tylko kilka egzemplarzy.

PKP Intercity jest właścicielem 14 składów typu ED - 74. Od kilku lat państwowy przewoźnik użytkował tylko część z nich. Kilka egzemplarzy stało na bocznicach. Składy stały się ofiarą graficiarzy i wandali.

Poprzednie zarządy spółki nie wiedziały co mają z nimi zrobić zrobić, ponieważ powrót na tory oznaczałby wydatki na remont. Obecny zarząd podjął jednak decyzję o powrocie na tory.

Najpierw składy czeka modernizacja. Zostaną wymienione w nich siedzenia oraz zamontowane bezprzewodowy internet i gniazdka. Pojawią się udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami i pasażerów z rowerami. Wiadomo, już na jakich trasach będą jeździć pociągi. Plan zakłada, że w wariancie podstawowym pociągi pojadą trasą Wrocław - Lublin przez Lubliniec, Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki, Radom i Dęblin oraz z Wrocławia do Kielc przez Lubliniec i Częstochowę. Ponadto ED 74 pojadą w relacji Kraków - Lublin przez Kielce, Radom i Dęblin.

IAR
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes