Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

Podpisano umowę na modernizację stacji Warszawa Główna

13.03.2018 12:45  Logistyka/Transport
Podpisano umowę na modernizację stacji Warszawa Główna Za dwa lata pociągi wrócą na stację Warszawa Główna. Dziś PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na projekt i wykonanie prac.

Z dworca głównego będą odjeżdżać pociągi w kierunku zachodnim. Przewidziano dwa perony i cztery tory. Zostanie też wyremontowany budynek. Przebudowany zostanie także układ torowy w okolicy dworca. Oznacza to, że część zabytkowych lokomotyw, które są częścią ekspozycji Muzeum Kolejnictwa, zostanie przeniesiona w inne miejsce.

Prace mają związek z przygotowaniami do remontu tak zwanej linii średnicowej, która jest jednym z najbardziej uczęszczanych szlaków kolejowych w kraju. Warszawa Główna przejmie na czas remontu większą część ruchu kolejowego w stolicy.

Szczegółowy harmonogram prac związanych z remontem linii średnicowej ma być znany w drugiej połowie roku. Nie wiadomo jeszcze, czy kolejarze całkowicie zamkną ruch, czy go tylko ograniczą.

Prezes Polskich Linii Kolejowych Ireneusz Merchel powiedział, że, przygotowania do wyprowadzenia ruchu kolejowego z centrum miasta są natomiast bardzo zaawansowane. Remontowana jest tak zwana linia obwodowa, która dotychczas była wykorzystywana przez ruch towarowy. Po rozpoczęciu remontu linii średnicowej ruch pasażerski będzie poprowadzony właśnie tą trasą. Modernizowany jest dworzec Warszawa Gdańska, który także przejmie część ruchu. Remont linii średnicowej rozpocznie się w 2020 roku.

Modernizacja dworca Warszawa Główna i remont linii średnicowej są finansowane z Krajowego Programu Kolejowego.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes