Polskie Linie Lotnicze LOT już w Singapurze

16.05.2018 19:44  Logistyka/Transport
Polskie Linie Lotnicze LOT już w Singapurze Pierwszy samolot Polskich Linii Lotniczych LOT wylądował w Singapurze. Boeing 787 w barwach narodowego przewoźnika wylądował na lotnisku Changi (Szangi) po godzinie 17 czasu lokalnego. Z danych przewoźnika wynika, że blisko połowę pasażerów inauguracyjnego rejsu stanowili ci, którzy dojechali do Warszawy z innych miast w Polsce i Europie. Wśród nich byli Czesi, Francuzi, Holendrzy, Niemcy i przedstawiciele innych krajów. Są to tak zwani pasażerowie dowozowi, którzy wcześniej korzystają z połączeń lokalnych, by z Warszawy wybrać się w dalszą podróż.

Na lotnisku w Singapurze odbyło się uroczyste powitanie pasażerów pierwszego rejsu z Warszawy. Reprezentujący port Lee Seow Hiang (li soł hiang) przypomniał, że w przeszłości polski przewoźnik latał do Singapuru, ale na zupełnie innych zasadach. 30 lat temu istniało połączenie z Warszawy obsługiwane przez PLL LOT. Jednak nie był to bezpośredni rejs. Konieczne było międzylądowanie ze względu na to, że obsługiwały je maszyny starszego typu - Boeingi 767 oraz samoloty Ił 62.

Zarząd PLL LOT liczy na to, że do Singapuru będą latać pasażerowie zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych. Wiceprezes zarządu Michał Fijoł wyrazil nadzieję, że będzie to jeden z najpopularniejszych kierunków z Warszawy. Dodał, że Singapur jest bardzo ciekawym miejscem do zwiedzania, ale także wygodnym portem przesiadkowym dla pasażerów, którzy lecą do Australii, Nowej Zelandii, czy państw południowej Azji. Podkreślił, że ze względu na liczną Polonię australijską nowe połączenie powinno się cieszyć zainteresowaniem.

Do czerwca LOT zaplanował 3 rejsy tygodniowo na trasie Warszawa - Singapur. W sezonie wakacyjnym w rozkładzie pojawi się jeszcze jeden dodatkowy rejs. Od początku 2016 roku polski przewoźnik uruchomił kilkadziesiąt nowych połączeń, między innymi do Japonii, Korei Południowej, Los Angeles w Stanach Zjednoczonych oraz do Tel Awiwu w Izraelu.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes