Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Logistyka/Transport

Poważne utrudnienia podczas remontu najbardziej ruchliwego dworca w Londynie

05.08.2017 04:13  Logistyka/Transport
Poważne utrudnienia podczas remontu najbardziej ruchliwego dworca w Londynie Dziesiątki tysięcy ludzi - Brytyjczyków i turystów - czekają poważne utrudnienia podczas rozpoczynającego się dziś remontu najbardziej ruchliwej stacji Wielkiej Brytanii. Niemal połowa peronów na dworcu Waterloo będzie zamknięta, a kolej apeluje, by w miarę możliwości podróżni omijali stację.

Niemal sto milionów pasażerów rocznie, 24 perony, połączenia z popularnym nadmorskim kurortem Brighton czy Southampton oraz kluczowa trasa dla pracowników dojeżdżających rano do stolicy z jej przedmieść.

W wyniku remontu, którego koszt ocenia się na 800 milionów funtów, ma się zwiększyć przepustowość dworca. Najpierw jednak - miesiąc utrudnień. Od drugiej w nocy czasu polskiego rozpoczęto prace, które potrwać mają do końca sierpnia. Znów otwarte zostaną, przebudowane perony, które niegdyś używane przez pociągi Eurostar, obecne obecnie odjeżdzające z Saint Pancras. Inne perony będą wydłużone tak, by przystosować je do przedłużonych pociągów.

Dyrekcja dworca zaleca pasażerom przeznaczenie na podróże więcej czasu i ostrzega, że średni czas oczekiwania ma teraz wynieść pól godziny. Zarządzający stacją przekonują, że sierpień, miesiąc wakacyjny i tak jest najlepszym terminem do przeprowadzenia remontu i apelują, by w miarę możliwości unikać porannych i popołudniowych godzin szczytu, a najlepiej zrezygnować z podróży i pracować z domu.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes