Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Logistyka/Transport

Powstanie nowa droga ekspresowa na południu Mazowsza

13.09.2017 11:08  Logistyka/Transport
Powstanie nowa droga ekspresowa na południu Mazowsza Na południu Mazowsza powstanie nowa droga szybkiego ruchu. W urzędzie wojewódzkim podpisano dwie umowy na projekt trasy S12. Koszt obu projektów wyniesie prawie 11 milinów złotych. Nowa ekspresówka powstanie w śladzie dziś istniejącej, jednojezdniowej trasy krajowej numer 12.

Jak mówi Tomasz Kwieciński z warszawskiego oddziału Generalnej dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, inwestycja ma duże znaczenie w skali całego kraju. Dziś po tej trasie jeździ od 12 do 15 tysięcy samochodów na dobę. Tomasz Kwieciński zwraca uwagę, że nie jest do bardzo duże natężenie, nie mniej 15 procent ruchu stanowią tam samochody ciężarowe, które traktują drogę jako tranzyt. Zadaniem projektantów będzie wyprowadzenie ruchu ciężarowego z miast, przez które przebiega dzisiejsza droga krajowa.

Droga ekspresowa S12 będzie kolejną trasą szybkiego ruchu na osi wschód - zachód, co poprawi jakość tranzytu w tych kierunkach.

Podpisanie umów na projekt drogi to początek inwestycji. Na otwarcie trasy trzeba będzie poczekać kilka lat. Ze wstępnych szacunków wynika, że droga S12 zostanie otwarta w 2024 roku.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes