Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Logistyka/Transport

Raport: Dokąd latają Polacy

20.03.2017 13:16  Logistyka/Transport
Raport: Dokąd latają Polacy Do Grecji, Hiszpanii i Bułgarii na wakacje, do Wielka Brytanii, Niemiec i Norwegii do pracy i na spotkania rodzinne. Urząd Lotnictwa Cywilnego przedstawił statystyki dotyczące kierunków, które Polacy wybierają najchętniej.

Jak powiedział prezes ULC Piotr Samson, czołówka zestawienia lotów czarterowych zmieniła się w ciągu ostatnich kilku lat. Kilka lat temu na pierwszym miejscu był Egipt, a innym bardzo chętnie odwiedzanym krajem była Tunezja. Oba te kraje po zamachach terrorystycznych straciły popularność, choć Egipt znalazł się w pierwszej dziesiątce zestawienia.

Piotr Samson zwraca też uwagę na to, że wśród coraz częściej wybieranych kierunków są takie kraje, jak Meksyk, Dominikana, Tajlandia, czy Kenia. Wybierają je osoby, które dobrze poznały już Europę i chcą odwiedzić bardziej egzotyczne miejsca.

W zestawieniu lotów rejsowych obok Wielkiej Brytanii i Norwegii znalazły się między innymi Hiszpania, Stany Zjednoczone oraz Rosja. Zdaniem prezesa ULC, liczba pasażerów obsługiwanych na polskich lotniskach będzie stale rosła i w 2030 osiągnie 60 milionów pasażerów rocznie. W zeszłym roku nasze porty odprawiły 34 miliony pasażerów.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes