Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

Raport: Ruch lotniczyl będzie wzrastał

05.04.2018 14:41  Logistyka/Transport
Raport: Ruch lotniczyl będzie wzrastał W tym roku polskie lotniska obsłużą nawet 45 milionów pasażerów. Tak wynika z raportu firmy PwC. Badała ona perspektywy dla rynku lotniczego zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Autorzy opracowania prognozują, że w naszym kraju linie lotnicze cały czas będą miały do czynienia ze wzrostem liczby pasażerów. W zeszłym roku Polska przekroczyła barierę jednego statystycznego pasażera na jednego mieszkańca. Jak mówi współautor raportu Michał Szyk, ten sam wskaźnik w Europie Zachodniej jest wyższy. Oznacza to duży potencjał na naszym rynku.

Ekspert podkreślił, że jest to także szansa dla Polskich Linii Lotniczych LOT które mogą się stać głównym przewoźnikiem obsługującym obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Zaznaczył, że rosnąca konkurencja wymusi na liniach lotniczych obniżkę cen biletów, na czym zyskają pasażerowie. Z drugiej jednak strony malejące zyski linii lotniczych wymuszą konsolidację na rynku i wchodzenie w alianse. Michał Szyk dodał, że linią, która może konsolidować innych przewoźników europejskich, jest właśnie LOT.

Z raportu PwC wynika, że rosnący ruch lotniczy spowoduje konieczność rozbudowy istniejących lotnisk lub budowy nowych. Michał Szyk zaznaczył , że Warszawa może się stać dużym europejskim hubem przesiadkowym. Nie przesądził jednak, czy miałoby to oznaczać budowę zupełnie nowego lotniska, czy rozbudowę istniejącego portu imienia Fryderyka Chopina.
Z danych PwC wynika, że w ciągu najbliższych 20 lat ruch lotniczy na świecie będzie rozwijał się szybciej niż gospodarka światowa. Liderami będą kraje azjatyckie, a także kraje Bliskiego Wschodu.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes