Rząd o opłatach za parkowanie oraz partnerstwie publiczno-prywatnym

04.01.2018 02:21  Logistyka/Transport
Rząd o opłatach za parkowanie oraz partnerstwie publiczno-prywatnym Ponad 9 złotych może kosztować godzina parkowania w ścisłych centrach dużych miast. To efekt projektu nowelizacji ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym, którą ma zająć się rząd.

Decyzja w tej sprawie będzie należeć do konkretnych samorządów. Będą mogły one wyznaczyć strefy w centrach miast, gdzie stawka za parkowanie sięgnie 0,45 procent minimalnej pensji. Dziś to ponad 9 złotych. W pozostałych częściach stref parkowania stawki pozostaną bez zmian. Według rządowych dokumentów, jednym z celów wprowadzenia takiej zmiany jest zmniejszenie ruchu samochodów w centrach miast. Pieniądze mają trafić na rozwój transportu publicznego, czy budowę infrastruktury pieszej bądź rowerowej.

Zasadność wprowadzenia możliwości zwiększenia opłat za parkowanie w miastach powyżej 100 tysięcy mieszkańców ma być jednym z tematów dyskusji podczas posiedzenia rządu.

Wśród pozostałych punktów, którymi mają zająć się ministrowie, są: nowelizacja ustawy o obrocie instrumentami finansowymi czy nowelizacja prawa telekomunikacyjnego.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes