Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Logistyka/Transport

Ukraina- krytyka szefa kolei państwowych

04.08.2017 20:21  Logistyka/Transport
Ukraina- krytyka szefa kolei państwowych Wojciech Balczun - Polak kierujący ukraińskimi kolejami państwowymi (Ukrzaliznycja) w ogniu krytyki. Jego zwolnienia domaga się prokurator generalny. Zastrzeżenia co do pracy kierownictwa ukraińskich kolei ma też ukraińskie biuro antykorupcyjne. Wojciech Balczun odpiera zarzuty.

Jak dowiedział się portal internetowy "Ukraińska Prawda" prokurator generalny Jurij Łucenko skierował do premiera rządu Wołodymyra Hrojsmana pismo, w którym domaga się nieprzedłużania kontraktu z polskim menedżerem. Powód - to niemal 90 śledztw w sprawie korupcji i przywłaszczenia mienia, które prokuratura prowadzi wobec pracowników Ukrzaliznycy.

Według prokuratura generalnego, odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponosi kierownictwo kolei. Jurij Łucenko wskazuje na Wojciecha Balczuna. Z kolei ukraińskie biuro antykorupcyjne w liście skierowanym do wicepremiera Wołodymyra Kistiona oskarża kierownictwo kolei o niedostateczną reakcję na przypadki korupcji.

Wojciech Balczun komentując zarzuty pod swoim adresem powiedział, że jest zadowolony z rezultatów swojej pracy. Polak kieruje ukraińskimi kolejami od wiosny zeszłego roku. Wśród jego osiągnięć wymienia się m.in. stabilizację finansów państwowej firmy.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes