Unijne pieniądze na drogi i żeglugę śródlądową

18.07.2018 11:23  Logistyka/Transport
Unijne pieniądze na drogi i żeglugę śródlądową Prawie pół miliarda złotych ze środków unijnych trafi na budowę dróg, a 17 milionów na żeglugę śródlądową. Umowy na realizację projektów podpisano dziś w Warszawie.

Prawie 488 milionów złotych otrzyma Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na budowę obwodnicy Szczecinka oraz odcinka drogi krajowej S17 Warszawa - Garwolin. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił, że S17 to część bardzo ważnego projektu drogowego. Wskazał, że projekt "otwiera komunikacyjnie" wschodnie tereny Polski.

Obecny przy podpisaniu umowy minister energii Krzysztof Tchórzewski podkreślił znaczenie rozwoju infrastruktury dla gospodarki. 17 milionów złotych otrzyma Urząd Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie na rozbudowę wartego 32 miliony Systemu Informacji Rzecznej na Dolnej Odrze. Wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik powiedział, że inwestycja pozwoli na zwiększenie transportu w żegludze śródlądowej. Wskazał, że obecny rząd chce przywrócić żeglowność rzeki, która w ostatnich dziesięcioleciach została zaniedbana.

Pieniądze na realizację inwestycji pochodzą z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko z perspektywy finansowej 2014-2020.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes