W niedzielę korekta rozkładu jazdy na kolei

12.10.2017 14:30  Logistyka/Transport
W niedzielę korekta rozkładu jazdy na kolei W najbliższą niedzielę zmieni się rozkład jazdy na kolei. Polski Linie Kolejowe, które zarządzają siecią, tłumaczą, że korekta dostosuje rozkład do prowadzonych robót na torach.

Ze zmian wynika, że z utrudnieniami w ruchu będą się musieli nadal liczyć pasażerowie korzystający z trasy Warszawa - Poznań. Jak mówi rzecznik PLK Mirosław Siemieniec, z powodu remontu pociągi jeżdżą objazdami. Składy obsługiwane przez PKP Intercity kursują z Poznania przez Gniezno, Inowrocław, Rąbinek i Barłogi do Warszawy. Pociągi zatrzymują się na dodatkowych stacjach, między innymi w Gnieźnie i Inowrocławiu.

Kolejarze ograniczą ruch na trasie Żmigród - Rawicz. Powodem jest przebudowa trasy i remont dworca w Żmigrodzie. Na remontowanej linii Warszawa - Lublin nadal częściowo obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa.

Z nowymi utrudnieniami będą się musieli liczyć mieszkańcy Małopolski. Dotyczy to dwóch tras kolejowych w okolicach Krakowa i szlaku do Zakopanego. Pociągi na trasach z Krakowa Głównego do Wieliczki i na lotnisko zostaną uzupełnione komunikacją zastępczą. Na trasie Kraków - Zakopane autobusy zastąpią pociągi PKP Intercity oraz Polregio.

Październikowa korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać do grudnia. Wtedy kolejarze przedstawią nowy, zimowy rozkład.


IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes