W poniedziałek pociągi wrócą na linię grodziską

21.09.2018 13:53  Logistyka/Transport
W poniedziałek pociągi wrócą na linię grodziską W najbliższy poniedziałek (24. 09.) pociągi wrócą na linię z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy. Dziś odbył się przejazd techniczny po całej 22 - kilometrowej trasie.

Prowadzona od ponad roku modernizacja polegała na wymianie nasypów, torów, rozjazdów i sieci trakcyjnej. Trwa remont peronów i przejść.

Jak mówi wiceprezes PKP Polskich Linii Kolejowych Arnold Bresch, prace powinny się zakończyć w pierwszym kwartale przyszłego roku. Zastrzegł jednak, że ostateczny termin jest uzależniony przede wszystkim od warunków atmosferycznych. Zaznaczył, że prace związane z modernizacją przejść podziemnych, budową tunelu, czy wykończeniem peronów powinny się zakończyć w pierwszym kwartale przyszłego roku. Potem odbędą się odbiory końcowe.

Ekipy remontowe muszą dokończyć prace przy modernizacji prawie wszystkich peronów na trasie. W tej chwili brakuje zadaszeń i przejść. W Pruszkowie w poniedziałek czynna będzie tylko jedna krawędź. PKP S.A. prowadzą także remont zabytkowego budynku dworca kolejowego. Niedokończona jest też budowa tunelu koło Pruszkowa.

Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel mówi, że w pierwszych dniach po otwarciu trasy tymczasowe przejścia będą monitorowane. Bezpieczeństwa będą strzegły patrole Straży Ochrony Kolei. Zapewnił jednocześnie, że wszystkie tymczasowe dojścia są bezpieczne.

Po zakończeniu całego remontu pociągi będą mogły jeździć z prędkością 120 kilometrów na godzinę. Przed modernizacją maksymalna prędkość wynosiła 80 kilometrów na godzinę.

Zwiększy to przepustowość linii, a to oznacza, że przewoźnicy będą mogli wysłać na trasę więcej pociągów. Linia z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy, to jedna z najbardziej uczęszczanych tras aglomeracyjnych w kraju.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes