Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Logistyka/Transport

Warszawa rozbudowuje metro

11.03.2016 15:41  Logistyka/Transport
Warszawa rozbudowuje metro Warszawa rozbudowuje drugą linię metra. Władze miasta podpisały umowę z włoskim wykonawcą na budowę ponad 3-kilometrowego odcinka za leżącym po praskiej stronie miasta Dworcem Wileńskim.

Kontrakt obejmuje także budowę trzech stacji - Szwedzka, Targówek i Trocka. Jak mówił rzecznik wykonawcy Mateusz Witczyński, zasadnicze prace rozpoczną się w ciągu miesiąca. Zaznaczył on, że układ geologiczny terenów, przez które będzie przechodzić tarcza drążąca jest o wiele łatwiejszy, niż do tej pory.

Nie występują tam tak zwane kurzawki, które utrudniały budowę II odcinka. Kurzawka to nasączony wodą, niestabilny grunt.

Budowa centralnego odcinka drugiej linii metra przebiegała z problemami. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w czasie budowy stacji Centrum Nauki Kopernik. Plac budowy został zalany przez wodę z piaskiem. To skutek przecięcia kurzawki. Z kolei w okolicach stacji Świętokrzyska osunęła się ziemia.

Przedstawiciele wykonawcy mówią, że już za kilka dni rozpocznie się grodzenie terenów przeznaczonych na budowę. Będą wykonywane także pierwsze prace geologiczne.

Rozbudowa drugiej linii stołecznego metra obejmuje także odcinek zachodni od stacji Rondo Daszyńskiego do projektowanej stacji Księcia Janusza w dzielnicy Wola.


IAR  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • Tam gdzie metro tam wiadomo mieszkania droższe. Może poza Bliską Wolą bo ta lokalizacja pozwala na szybkie przemieszczanie się do centrum także innymi środkami transportu.

    ~marta   (14 marca 2016 o 15:57)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes