Zmiany w rozkładzie jazdy na kolei

09.03.2018 14:59  Logistyka/Transport
Zmiany w rozkładzie jazdy na kolei W najbliższą niedzielę kolejarze wprowadzą zmiany w rozkładzie jazdy. Najwięcej z nich będzie dotyczyło pasażerów podróżujących do Lublina i Krakowa.

W Lublinie przebudowa dworca kolejowego wejdzie w nową fazę. Dlatego też- jak mówi Karol Jakubowski z Polskich Linii Kolejowych- pasażerowie będą korzystać z tymczasowego peronu, który będzie dokładnie oznaczony, a informacje o zmianach są umieszczone w kilku miejscach w mieście.

Największe zmiany czekają pasażerów korzystających z węzła krakowskiego. W związku z jego przebudową, część pociągów nie będzie się zatrzymywać na stacji Kraków Główny. Jak mówi rzeczniczka PKP Intercity Agnieszka Serbeńska, część podróżnych, by dojechać do Krakowa, będzie się musiała przesiadać.

Pociągi zostały podzielone na dwie grupy Pierwsza z nich nie zatrzyma się ani na stacji Kraków Główny, ani na stacji Kraków Płaszów. Natomiast druga grupa będzie omijała Kraków Główny, zatrzyma się jednak na stacji Kraków Płaszów. Rzeczniczka zaznaczyła, że ograniczenia te będą obowiązywały od 9.00 do 14.30.

Zmiany zostaną także wprowadzone na trasie Poznań - Piła, Siedlce - Terespol oraz Poznań Wrocław. Tam pociągi pojadą nieco inną trasą, niż dotychczas. Wszystkie informacje dotyczące zmian są dostępne na dworcach kolejowych na stronach internetowych przewoźników, a także na stronie PKP Polskich Linii Kolejowych.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes