Chcesz mądrze ulokować pieniądze? Sprawdź ranking lokat

23.11.2018 13:57  Lokaty

Zastanawiasz się nad ulokowaniem pieniędzy w banku? Bez wątpienia jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań będzie skorzystanie z lokaty. Jednak jak wybrać ofertę, która zapewni nam nie tylko odpowiednie zabezpieczenie kapitału, ale również jego atrakcyjne pomnożenie? Mamy dla Ciebie kilka rad!

Pomoc w wybraniu lokaty

Do niedawna rozwianie naszych wątpliwości było możliwe dzięki pracownikom banków. Oczywiście, nadal możemy korzystać z ich pomocy. Jednak wraz z rozwojem technologii na rynku zaczęły pojawiać się nowe rozwiązania, które pozwolą nam na podjęcie odpowiedniej decyzji bez wychodzenia z domu. Mamy tu na myśli serwisy branżowe prowadzone przez doświadczonych ekspertów. Wśród nich znajdziemy takie strony internetowe jak wujeksknerus.pl, gdzie pojawiają się nie tylko informacje dotyczące standardowych ofert produktów bankowych, ale przede wszystkim promocje.

Promocje bankowe

Firmy z branży finansowej starają się przyciągać swoich klientów atrakcyjnymi ofertami, bonusami oraz rabatami. Na rynku wciąż przybywa nowych firm, a konsumenci po upływie okresu aktywności lokaty mogą przenieść swoje oszczędności do innej placówki bez żadnych konsekwencji. Dlatego warto obserwować najnowsze informacje ze sfery finansów, aby efektywnie pomnażać swój kapitał i nie przeoczyć lepszej oferty niż ta, z której obecnie korzystamy. Zwłaszcza, że kiedy kończą się warunki promocyjne lokaty, często zostaje ona automatycznie przedłużona w standardowej wersji, nierzadko zapewniającej jedynie minimalny zysk. Pilnujmy więc terminów, aby w porę zgłosić chęć zrezygnowania z produktu.

Gdzie szukać ofert?

Bardzo często na wyżej wspomnianych serwisach zostają udostępniane również rankingi. Dzięki nim mamy dostęp do wielu ofert zgromadzonych w jednym miejscu. Ponadto każda z nich poddawana jest dogłębnej analizie, w efekcie której dostajemy wszystkie istotne informacje w pigułce. Na miejsce w zestawieniu wpływa kilka czynników, dlatego nie należy z góry zakładać, że lider rankingu będzie zwycięzcą również w naszych oczach. Każdy kieruje się w swoich wyborach innymi kryteriami, a co za tym idzie, najlepszą ofertą dla nas może okazać się produkt umieszczony na końcu lub w środku klasyfikacji. Warto pamiętać, że w tego typu zestawieniach nie ma miejsca na niekorzystne lokaty. Możemy być więc spokojni, że każda z nich jest dobra.

Ważne!

Ranking lokat, czyli na co zwrócić uwagę zakładając lokatę? Informacje zawarte zestawieniach lokat pozwolą nam również zdobyć potrzebną wiedzę na temat tego, co wpływa na realny zysk. Podstawą jest wybranie odpowiedniego terminu. Jeśli chcemy zarobić nieco więcej, powinniśmy korzystać z produktów krótkoterminowych i wypracować samodzielnie procent składany. Warto zwracać uwagę nie tylko na oprocentowanie, ale również sposób naliczania odsetek i ich kapitalizacji, konsekwencje przedterminowego zerwania umowy czy warunki automatycznego odnowienia. Bardzo często oferty promocyjne wymagają skorzystania z depozytu w pakiecie z innym produktem. W takiej sytuacji sprawdźmy koniecznie, czy poniesiemy z tego tytułu dodatkowe koszty.


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie