Gdzie bezpiecznie ulokować pieniądze?

04.01.2016 12:21  Lokaty
Jak pokazuje praktyka, trzymanie oszczędności życia w domu nie jest najlepszym wyjściem. Niezależnie więc od tego, ile masz lat, do oszczędzania musisz podejść z głową i w taki sposób, by środki, które tak skrzętnie gromadziłeś grosz do grosza nie straciły na swojej wartości, lecz wręcz przeciwnie – pracowały i siebie i procentowały, przynosząc Ci dodatkowe zyski. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się, gdzie bezpiecznie ulokować pieniądze, koniecznie zapoznaj się z naszym najnowszym artykułem.

Lokata bankowa


Bezpieczne rozwiązanie wybierane przez wielu Polaków. Dlaczego? To świetny produkt dla początkujących inwestorów, którzy nie mają aż takiej wiedzy finansowej, by zacząć grać na giełdzie czy ryzykować swój kapitał w papiery wartościowe. Co więcej, to przede wszystkim usługa dla wszystkich, który nie mogą pochwalić się zbyt dużym kapitałem, a jednak jest on na tyle sensowny, by wpłacając go na lokatę, np. w https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/oferta/lokaty/, móc za kilka lub kilkanaście miesięcy cieszyć się sporym zyskiem. Decydując się na tego typu produkt, musisz jednak pamiętać o tym, że jest to inwestycja, która na pewien czas „zamrozi” Twoje fundusze. Jeśli więc są to Twoje jedyne środku na tak zwaną „czarną godzinę”, lepiej wpłać je na konto oszczędnościowe, z którego w każdej chwili będziesz mógł je wypłacić. Dopiero gdy zbierzesz odpowiednio wysoki kapitał możesz myśleć o lokatach i większych inwestycjach.

Inwestycja w nieruchomości

Coraz bardziej modny sposób na to, by zacząć zarabiać. Nie tylko z wynajmu, lecz przede wszystkim na kupowaniu po okazyjnej (dużo niższej niż rynkowa) cenie mieszkania, lokalu lub domu, remontowania go, a następnie sprzedawania za znacznie wyższą stawkę. Chociaż to „zabawa” dla wytrawnych graczy i osób, które choć trochę siedzą w branży i wiedzą, że deweloperka, mimo iż jest na nią popyt, nie jest wcale aż tak prostym kawałkiem chleba i trzeba włożyć w nią wiele serca i cierpliwości, statystyki pokazują, że jest coraz więcej osób, które chcą zajmować się tego rodzaju inwestycjami. Jak ten trend rozwinie się – zobaczymy na przestrzeni czasu. W tej chwili jest on jednak na tyle gorący (ludzie przecież muszą gdzieś mieszkać), że spokojnie możesz zacząć inwestować w ten sposób jeśli masz kapitał i czujesz ten rynek.

Inne inwestycje

Produktów inwestycyjnych jest oczywiście bardzo dużo. Zaczynając od wspomnianych już kont oszczędnościowych, przez akcje i obligacje, papiery wartościowe, aż po złoto i cenne kruszce, na biznesach kończąc, trzeba posiadać jednak ogromną wiedzę (i finanse), by samodzielnie zajmować się tak poważnymi inwestycjami. Jeśli dysponujesz odpowiednią kwotą, a boisz się, że coś pójdzie nie tak – skontaktuj się z doradcą finansowym. On na pewno dobierze dla Ciebie odpowiedni produkt, który pozwoli Ci bezpiecznie ulokować swoje pieniądze.
 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Poczytaj o Bowim S.A. Ma dużo inwestorów ;)

  Marek777   (22 marca o 08:56)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Obligacje 18 lub 24 miesięczne zabezpieczone hipoteką. Oprocentowanie stałe 8% w skali roku odsetki po 2% wypłacane co kwartał. grzegorz.wyszogrodzki@greatpe.pl

  ~Grzegorz   (8 lutego o 18:57)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie