Jesteś w: Strona główna » Inwestowanie » Lokaty


Rzecznik Finansowy oferuje pomoc posiadaczom polisolokat

01.08.2016 08:54  Lokaty
Rzecznik Finansowy oferuje pomoc posiadaczom polisolokat Rośnie liczba skarg na tak zwane polisolokaty. To produkty finansowe, które łączą inwestycje z ubezpieczeniem. Dzięki temu klient nie płaci tak zwanego "podatku Belki".

Marcin Jaworski z biura Rzecznika Finansowego powiedział, że instytucja pomaga klientom na każdym etapie sporu między korzystającym z tak zwanej polisolokaty a ubezpieczycielem. Eksperci odpowiadają na pytania czy wyjaśniają wątpliwości co do szans w sporze z ubezpieczycielem. Od początku roku można też skorzystać z mediacji. Eksperci Rzecznika Finansowego prowadzą konsultacje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-18.00, pod numerem telefonu 22 333 73 28. Pytania mejlowe można przesłać na adres: porady@rf.gov.pl.

Rzecznik Finansowy może też wspomóc konsumentów przed sądem, przedstawiając tak zwany "istotny pogląd w sprawie". W pierwszej połowie roku do Rzecznika trafiło 113 takich wniosków. To prawie tyle, co w ubiegłym roku. Dla porównania w 2013 roku do instytucji trafiło 6 próśb o uzasadnioną opinię w sprawie polis z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.

Takie inwestycje są przeważnie wieloletnie, a za ich zerwanie grozi kara umowna sięgająca czasem 90 lub nawet 100 procent zainwestowanych pieniędzy. Rzecznik finansowy przygotował do tej pory dwa raporty na temat polis z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Liczba skarg na ten rodzaj produktu finansowego rośnie. Z danych Rzecznika Finansowego wynika, że w 2010 roku było ich 103, ale już w latach 2013-2015 klienci skarżyli się ponad 3 tysiące 700 razy.

Infolinię dla posiadaczy takich produktów prowadzi też stowarzyszenie "Przywiązani do polisy". Informację na jej temat można znaleźć na profilu facebookowym organizacji.


IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie