Jesteś w: Strona główna » Finanse Osobiste » Moje podatki


Raport wakacje 2016_co czwarty Polak wydal na urlop ponad 3 tys. zl

28.09.2016 12:20  Moje podatki
Większość Polaków wybrała urlop za granicą – głównie we Włoszech, Chorwacji lub Grecji. Coraz popularniejsze są też Tajlandia czy Wietnam. 64% z nas podróżowało na wakacje samolotem. W tym roku co drugi Polak wydał na urlop więcej niż w zeszłym.

W tym roku 23% Polaków wydało na wakacyjny wyjazd ponad 3 tys. zł na osobę. Dla porównania: 2-3 tys. zł wydało ok. 15% ankietowanych, a 1-2 tys. ok. 31%. Raport serwisu Tanie-Loty.pl pokazuje też ciekawą tendencję: co drugi Polak wydał na letni wypoczynek więcej pieniędzy niż w zeszłym roku.

Odpoczywamy dłużej
Z raportu wynika, że na wypoczynek przeznaczamy coraz więcej czasu. W tym roku ponad 60% ankietowanych spędziło na urlopie przynajmniej 11 dni. Na popularności zyskują wyjazdy dłuższe niż dwa tygodnie. Taki urlop wybrał już co piąty Polak. Co trzeci ankietowany wakacje spędził z rodziną.

Szukamy tanich biletów
W tym roku aż 64% Polaków poleciało na wakacje samolotem, przeważnie tanich linii. Tendencję tę potwierdzają dane sprzedażowe serwisu Tanie-Loty.pl.
- Widocznie wzrasta udział rezerwacji biletów lotniczych na połączenia przewoźników niskokosztowych. Często jest to związane z dużo niższą ceną oferowanych przez Wizz Air czy Ryanair przelotów, ale źródła sukcesu tanich linii szukałabym przede wszystkim w rozbudowanej i atrakcyjnej siatce połączeń obu linii - mówi Anna Pustizzi z portalu Tanie-Loty.pl. Z usług linii Wizz Air i Ryanair skorzystało ponad 60% podróżujących samolotem.

Ale na noclegach nie oszczędzamy
Zaoszczędzone na biletach lotniczych fundusze przeznaczamy na coraz wyższy standard noclegów. Jak wynika z raportu Tanie-Loty.pl, już co czwarty Polak zdecydował się na nocleg w hotelu cztero- lub pięciogwiazdkowym.

Polskie Śródziemne
Polacy kochają spędzać urlop nad Morzem Śródziemnym. Podobnie jak w latach ubiegłych najczęściej wybieramy się do Włoch i Chorwacji. W tym roku wielu z nas zdecydowało się na urlop w Grecji. Coraz większą popularnością cieszą się też Portugalia, Hiszpania, Malta oraz Cypr.

Pociąga nas też egzotyka
Tajlandia, Wietnam, Japonia i inne egzotyczne kierunki są dla Polaków coraz większym magnesem. - Jak pokazują statystyki sprzedażowe, turyści coraz chętniej rezerwują bilety lotnicze do portów w Azji, Afryce oraz Ameryce Południowej i Północnej. Rosnąca popularność poszczególnych kierunków, jak Tajlandii czy Wietnamu, jest odzwierciedleniem dużej liczby cenowych okazji - mówi Anna Pustizzi z portalu Tanie-Loty.pl.

Spełniamy marzenia
Raport Tanie-Loty.pl pokazuje, że promocyjne ceny biletów lotniczych i wycieczek w znacznej mierze determinowały wybór miejsca, w którym spędzaliśmy urlop. Co drugi ankietowany stwierdził przy tym, że powodem, dla którego spędził urlop w konkretnym miejscu, była chęć realizacji podróżniczego pragnienia. - Jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić, spełniamy nasze największe marzenia. Nie boimy się nowych kierunków
i egzotycznych miejsc. Polacy chętnie podróżują do dalekich zakątków Ziemi - komentuje Aleksandra Ryś z portalu Tanie-Loty.pl.

Tanie-Loty.pl.

 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Ja też staram się rezerwować dużo wcześniej, bo wtedy wychodzi taniej. Zawsze sprawdzam też czy bardziej opłaca mi się rezerwacja na bookaparcie czy na bookingu itd ;) Czasami uda się złapać coś fajnego i nie zapłacić kokosów.

  ~wko   (29 września 2016 o 10:09)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • ja aż tak dużo nie wydaje, staram się rezerwować noclegi przez serwisy typu Bookapart, ewentualnie pola namiotowe, dojazd też nie musi być drogi jak odpowiednio wcześnie kupi się bilety

  ~nero   (28 września 2016 o 13:47)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste