Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

Huckleberry Games S.A. coraz bliżej debiutu na rynku NewConnect

13.12.2017 13:10  NewConnect
 Huckleberry Games S.A. coraz bliżej debiutu na rynku NewConnect
Huckleberry Games S.A., Spółka z branży gier komputerowych, zadebiutuje w najbliższym czasie na rynku NewConnect. GPW w Warszawie podjęła Uchwałę o wprowadzeniu akcji Spółki do obrotu na alternatywnym rynku.
 
W dniu 12 grudnia 2017 roku Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podjął Uchwałę o wprowadzeniu do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect 499.999 akcji serii C oraz 102.439 akcji serii E Huckleberry Games S.A. Spółka z oferty publicznej akcji serii E pozyskała ponad 2 mln zł, które zostaną przeznaczone na produkcję nowych gier na komputery PC, konsole i urządzenia VR oraz na przygotowanie aplikacji mobilnej do gry „Edengrad”. Cena emisyjna akcji serii E wynosiła 20,00 zł. Zarząd Huckleberry Games S.A. uważa, że dzięki wejściu na rynek NewConnect Spółka będzie mogła kontynuować realizację przyjętej strategii rozwoju.
 
„Ten sukces to kolejny dowód na to, że wytrwałość i determinacja popłaca. Innowacyjny pomysł może wydawać się z początku nieosiągalnym marzeniem, jednak z czasem pokazujemy - jako Polska, że jest dla nas miejsce w prężnie rozwijającej się i postępowej branży, jaką jest Gamedevelopment. Wejście na rynek na NewConnect to dla nas ogromne osiągnięcie i kolejny etap w rozwoju Spółki. Jesteśmy dumni i wdzięczni inwestorom za okazane zaufanie.” - komentuje Patryk Borowski, Prezes Zarządu Spółki Huckleberry Games S.A.
 
W kwietniu 2017 r. Huckleberry Games S.A. rozpoczęła sprzedaż gry „Edengrad” za pośrednictwem platformy dystrybucji cyfrowej Steam. Produkcja ta została wprowadzona do dystrybucji w wersji Alpha, a więc w fazie wczesnego dostępu, co jest związane z chęcią budowania wokół niej szerokiej społeczności oraz umożliwienia graczom realnego wpływu na proces tworzenia tej gry.
 
Spółka otrzymała również dofinansowanie z programu sektorowego GameINN w kwocie ponad 1,57 mln zł. Pozyskane środki pozwolą Spółce na realizację nowego oraz innowacyjnego projektu związanego ze stworzeniem Algorytmu Prawdziwego Życia (APŻ). Całkowita wartość kosztów kwalifikowanych projektu wynosi 2.561 tys. zł, a kwota przyznanej dotacji sięga 1.578 tys. zł. Pozyskanie dofinansowania przez Huckleberry Games S.A. stanowi jeden z elementów długoterminowej strategii rozwoju Spółki w zakresie rozwoju na różnych płaszczyznach w sektorze gier video. 
 
Huckleberry Games S.A

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda