18 liderów małego parkietu

02.04.2013 14:39  NewConnect
18 liderów małego parkietu
W minionym tygodniu GPW opublikowała zaktualizowane zestawienia segmentów NewConnect. W prestiżowym NC Lead wyróżnionych zostało 18 solidnych spółek.

W ubiegłym tygodniu wzrosła wartość 146 spółek, a 150 spadła. Zaczął się on od 0,68-proc. straty podczas poniedziałkowej sesji, ale później było już tylko lepiej i do końca tygodnia mieliśmy trzy wzrostowe sesje. Najwięcej działo się w ostatni dzień przed świętami, gdy przy wysokich obrotach kurs indeksu ASO wzrósł o 0,80 proc. Łącznie w trakcie tygodnia NCIndex zyskał 0,49 proc. zwyżkując z 32,54 pkt. do 32,70 pkt. W tym samym czasie indeks WIG wzrósł o 0,18 proc.

Obroty w minionym tygodniu wyniosły 16,05 mln zł. Średnio na jedną sesję osiągały wartość 4,01 mln zł, co w porównaniu do tygodnia wcześniejszego, w którym wartość ta wyniosła 3,46 mln zł na jedną sesję, oznacza wzrost o 16,07 proc. Najwyższe obroty zostały wygenerowane w czwartek – 5,85 mln zł, najniższe w poniedziałek – 2,52 mln zł.

Wykres 1. Notowania NCIndex w okresie od 04.03.2013 r. do 28.03.2013 r. (oś lewa – obrót w tys. zł, oś prawa – kurs w punktach)Źródło: NewConnect.info na podstawie NewConnect.pl

Debiuty

Tabela 1. Charakterystyka debiutu spółki Centrum Doradztwa Ekonomicznego SA (25.03.2013 r.)
Źródło: NewConnect.info

Liderzy wzrostów i spadków
Najlepszym rezultatem w ubiegłym tygodniu notowania zakończyły się dla AbeoNet SA, której walory zdrożały z 0,85 zł do 1,48 zł. Spółka niedawno informowała o nieudanej emisji akcji serii E, a w piątek poinformowała o podjęciu decyzji w sprawie połączenia z Arrinera Automotive SA.

Tabela 2. Walory o największym procentowym wzroście kursu (z wyłączeniem debiutantów)
 

Źródło: NewConnect.info na podstawie NewConnect.pl

Przy znaczących obrotach traciła z kolei Agroma SA. W tym przypadku kurs akcji spółki spadł dokładnie o połowę z 0,50 zł do 0,25 zł. Po chwilowym wybiciu kursu, które miało miejsce na początku roku, wygląda na to, że notowania Agromy wróciły do trendu spadkowego.

Tabela 3. Walory o największym procentowym spadku kursu (z wyłączeniem debiutantów)
 

Źródło: NewConnect.info na podstawie NewConnect.pl

Najciekawsze wydarzenia

Giełda Papierów Wartościowych w minionym tygodniu opublikowała zaktualizowane zestawienia segmentów NC. Pierwszy z wyróżnionych segmentów to NC Lead, do którego przydzielane są największe i najpłynniejsze spółki, mające największe szanse spełnić kryteria dopuszczeniowe na główny parkiet GPW. Sprawdzane jest również czy spółki przestrzegają zasad i przepisów, w szczególności związanych z wykonywaniem obowiązków informacyjnych.

Do segmentu NC Lead zakwalifikowanych zostało 18 spółek:

- 5Th Avenue Holding SA,
- Agroliga Group PLC,
- Biogened SA,
- EGB Investments SA,
- Esotiq & Henderson SA,
- Internet Media Services SA,
- Invista SA,
- LUG SA,
- Mabion SA,
- Mera SA,
- PGS Software SA,
- Pharmena SA,
- Plasma System SA,
- Progres Investment SA,
- SMS Kredyt Holding SA,
- Synektik SA,
- Tele-Polska Holding SA,
- ZWG SA.

Opublikowane zostały też składy segmentów wysokiego ryzyka płynności – NC High Liquidity Risk oraz NC Super High Liquidity Risk. Do pierwszego z nich zakwalifikowano 149 spółek, do drugiego 34 spółki.

Opracowanie:
Piotr Szydłowski – Analityk NewConnect.info
Marek Gąd – Analityk Inwestycyjny Grupy Trinity S.A.

kk

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda