ABS Investment publikuje prognozę wyników finansowych

16.12.2010 09:40  NewConnect
ABS Investment publikuje prognozę wyników finansowych
ABS Investment publikuje prognozę wyników finansowych - rekordowy wzrost zysku o 600% rok do roku ABS Investment, doradca finansowy który na początku roku zadebiutuje na NewConnect,  przedstawił prognozę wyników finansowych na lata 2010-2011. Spółka podała także główne elementy strategii zakładającej zaangażowanie kapitałowe w kolejne dwa podmioty i skierowanie ich na rynek alternatywny.

W listopadzie ABS Investment S.A. zapowiadał osiągnięcie rocznego zysku netto w wysokości 0,3 mln zł.  Obecne prognozy Zarządu są jeszcze korzystniejsze – w 2010 roku przychody ze sprzedaży mają wynieść 0,7 mln zł.  Zysk netto ma w 2010 r. wzrosnąć do 0,45 mln z 0,07 mln zł w 2009 r. Oznacza to wzrost o ponad 600% r/r. Ponadto spółka posiada akcje spółek za blisko 1,5 mln zł i 1,8 mln gotówki. W pierwszym półroczu 2011 r. zysk netto powinien wynieść 0,4 mln zł.

W listopadzie spółka pozyskała 2,4 mln zł z emisji akcji. Według deklaracji Zarządu, wydatkowano niespełna 20 % z tej kwoty, głównie na inwestycje kapitałowe w spółkę Inbook – jeden z trzech zapowiadanych projektów. Na lata 2010-2011 wartość inwestycji ABS we wszystkie podmioty szacowana jest na kwotę do 3 milionów złotych. W przypadku, gdyby firma miała możliwość inwestować w tak ciekawe projekty jak te, które teraz realizuje wartość inwestycji może wzrosnąć do 5 mln.

Współpraca z naszymi Partnerami wygląda lepiej niż zakładaliśmy, dlatego wyniki będą lepsze niż zakładaliśmy w połowie roku. To, co nas wyróżnia w sposobie przeprowadzania transakcji to wartość dodana jaką oferujemy, czyli dostęp do kontraktów, klientów, firm do przejęcia, a także pomoc w zarządzaniu i  budowaniu strategii.” – wyjaśnił Sławomir Jarosz, Członek Rady Nadzorczej ABS Investment S.A.. 

Działalność ABS Investment S.A. opiera się na trzech głównych liniach biznesowych –bezpośrednich inwestycjach kapitałowych (z których w 2010 r. pochodzi 35% przychodów spółki, m.in. zysk ze sprzedaży akcji Liberty Group) oraz doradztwie finansowym i gospodarczym. Ważnym elementem strategii ABS jest budowa partnerskiej grupy spółek o komplementarnych usługach, a następnie ich rozwój m.in. poprzez współpracę pomiędzy poszczególnymi podmiotami z portfela. W najbliższym czasie zainwestujemy jeszcze w dwa projekty: Robinson Europe, jednego z  krajowych liderów na rynku sprzętu i akcesoriów wędkarskich oraz w Motor Trade Company, gliwicki podmiot z branży motoryzacyjnej - ujawnił Sławomir Jarosz. Spółki te powinny trafić na NewConnect w pierwszym kwartale przyszłego roku – dodał.

W I kwartale 2011 roku ABS Investment zmierza zainwestować w dwie dynamicznie rozwijające się firmy tj. Polkap i LS Homes.  Są to podmioty, z którymi spółka współpracuje od kilku lat przy różnych projektach.
 

ABS Investment
 

kg

Notowania ABSINVEST
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda