Jesteś w: Strona główna » Giełda » NewConnect

ACARTUS S.A. zadebiutuje na NewConnect 20 kwietnia br.

19.04.2011 09:47  NewConnect
ACARTUS S.A. zadebiutuje na NewConnect 20 kwietnia br.
Już jutro do grona spółek giełdowych dołączy ACARTUS S.A. – firma prowadząca sieć biur rachunkowych. Debiut na NewConnect poprzedziła prywatna emisja akcji, z której Spółka pozyskała 1 mln złotych. Środki zostały przeznaczone na akwizycje oraz uruchomienie spółki zależnej na Słowacji.

W konsekwencji ACARTUS S.A. planuje jeszcze w tym roku kilkukrotnie zwiększyć skalę działalności. Funkcję Autoryzowanego Doradcy pełni Inwestexpert Corporate Finance sp. z o.o.

ACARTUS S.A. prowadzi sieć biur rachunkowych świadczących kompleksowe usługi w zakresie doradztwa gospodarczego i księgowego oraz prowadzenia spraw kadrowo-płacowych. Spółka posiada obecnie sześć oddziałów na Górnym Śląsku oraz spółkę zależną na Słowacji. W lutym przejęła również biuro rachunkowe w Jastrzębiu Zdroju oraz w Cieszynie.

-„Wejście na rynek NewConnect i znalezienie się wśród grona spółek publicznych na pewno pomoże podnieść prestiż oraz wiarygodność ACARTUSA w oczach potencjalnych klientów oraz kontrahentów. Ponadto, dzięki kapitałowi pozyskanemu z private placement mogliśmy dokonać akwizycji nowych biur, dzięki czemu zwiększyliśmy skalę działalności spółki. Nasza siła tkwi też w silnej pozycji firmy w regionie, bowiem jesteśmy pierwszym podmiotem, który będzie obecny na rynku NewConnect. Zamierzamy budować wartość Spółki w oparciu o przejrzystą politykę informacyjną oraz finansową, a także poprzez wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań w obsłudze naszych klientów.” - mówi Piotr Piekarski, Prezes Zarządu ACARTUS S.A.

ESPANSJA NA RYNEK SŁOWACKI


W ubiegłym tygodniu ACARTUS S.A. informowała o zarejestrowaniu spółki zależnej  na Słowacji. Rozpocznie działalność operacyjną już w maju br., świadcząc usługi na rzecz polskich i słowackich klientów ACARTUSA.

Aktualnie w ramach sieci ACRTUSA działa 7 biur rachunkowych zlokalizowanych w: Jastrzębiu Zdroju, Raciborzu, Pszowie, Rybniku, przejęte w lutym biura w Jastrzębiu Zdroju i Cieszynie oraz podmiot zależny na Słowacji.

W planach jest również utworzenie centrum rozliczeniowego dla dużych i średnich firm.
 

- “Utworzenie centrum rozliczeniowego dla dużych i średnich firm jest to sięgnięcie po nową grupę klientów. Dzisiejsze technologie pozwalają na obsługiwać klientów online i tym samym może on mieć potrzebne informacje na bieżąco, co jest niezbędne przy współpracy z tą grupą klientów. W tym zakresie mamy już własne doświadczenie, dlatego myślimy o obsłudze tej grupy klientów.” - mówi Piotr Piekarski, Prezes Zarządu ACARTUS S.A.
 

ACARTUS S.A.

kg

Notowania ACARTUS
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda