ARI S.A. pozyskuje kapitał i planuje debiut na NewConnect

25.07.2012 08:55  NewConnect
ARI S.A. pozyskuje kapitał i planuje debiut na NewConnect
Agencja Rozwoju Innowacji S.A. rozpoczęła ofertę prywatną, z której zamierza pozyskać kwotę 0,5 miliona zł. Wrocławska spółka, świadcząca usługi doradczo-finansowe związane ze  wspieraniem innowacyjnych projektów i firm, planuje debiut na rynku NewConnect w czwartym kwartale tego roku.

ARI S.A. zamierza przeznaczyć pozyskane fundusze m.in. na: stworzenie innowacyjnej platformy internetowej umożliwiającej prywatnym inwestorom finansowanie młodych projektów biznesowych, utworzenie funduszu wspierającego rozwój przedsięwzięć e-biznesowych oraz wdrożenie usług związanych z komercjalizacją wiedzy.

Agencja Rozwoju Innowacji S.A. rozpoczęła działalność w 2007 roku. Spółka specjalizuje się w pozyskiwaniu kapitału bezzwrotnego, udziałowego i dłużnego na rozwój istniejących przedsiębiorstw oraz samorządów. Wspiera również nowe i innowacyjne przedsięwzięcia o dużym potencjale wzrostu. Dotychczas ARI pozyskała dofinansowanie dla ponad 50 projektów, których łączna wartość przekroczyła 177 milinów zł.

W 2011 roku przychody spółki ze sprzedaży netto wyniosły 1,44 miliona zł, a zysk netto 130 tysięcy zł. ARI S.A. prognozuje, że na koniec bieżącego roku przychody ze sprzedaży netto wyniosą 2 miliony (+38,8%), a wzrost zysków będzie na poziomie 62% i wyniesie 210 tysięcy zł netto. Dynamiczny rozwój firmy potwierdza planowany na lata 2009-2012 wzrost sprzedaży netto aż o 312%, a skumulowany roczny wskaźnik wzrostu w tych latach szacowany jest na 186%. Także w kolejnych latach spółka zamierza utrzymać intensywne tempo rozwoju.

– Planujemy osiągnąć do 2016 roku wiodącą pozycję na polskim rynku i znaleźć się wśród trzech najważniejszych firm specjalizujących się we wspieraniu i finansowaniu innowacji. Zamierzamy również rozszerzyć działalność na kraje Europy Środkowo-Wschodniej i stać się jedną z dziesięciu wiodących firm w tym regionie – mówi Szymon Gawryszczak, prezes zarządu ARI S.A.

Agencja zakłada również optymalizację struktury przychodów i procesów wewnętrznych, a także otwarcie nowych biur w najprężniej rozwijających się miastach Polski – Warszawie, Poznaniu i Katowicach do końca 2016 roku. Spółka planuje jeszcze w tym roku wprowadzić do oferty nowe usługi w zakresie komercjalizacji wiedzy oraz pozyskiwania finansowania dla młodych, innowacyjnych firm.

Aktualnie ARI S.A. prowadzi kilka unikatowych przedsięwzięć, których łączna wartość to ponad 12 milionów zł. Jednym z nich jest Dolnośląski Ośrodek Transferu Wiedzy i Technologii (DOTWIT), którego działalność ma na celu wspieranie współpracy świata nauki i biznesu, m.in. w zakresie wdrażania najnowocześniejszych technologii w firmach. W ramach DOTWIT współpracują m.in. WCB EIT+, BCC, KGHM Letia, ARLEG S.A, a patronem jest Miasto Wrocław. Ośrodek działa od 2010 roku. Autoryzowanym doradcą ARI S.A. jest Certus Capital S.A.

ARI S.A.

kk

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda