Emmerson S.A. przygotowuje przejście na rynek regulowany GPW

21.06.2011 16:18  NewConnect
Emmerson S.A. przygotowuje przejście na rynek regulowany GPW
EMMERSON S.A. – notowana na NewConnect, jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych firm działających na rynku nieruchomości w Polsce – zamierza w ciągu roku przejść na parkiet główny GPW. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki 15 lipca br. zdecyduje o przeprowadzeniu dwóch nowych emisji akcji oraz zmianie standardów rachunkowości stosowanych dotychczas w Spółce.

Emmerson S.A. planuje przeprowadzić emisję akcji serii D z prawem poboru oraz private placement serii E. W ramach tej pierwszej emisji, do rąk inwestorów ma trafić do 12.096.786 akcji, gdzie jedno prawo poboru będzie upoważniać do objęcia dwóch nowych akcji. W ramach emisji serii E wyemitowanych zostanie do 12 mln sztuk akcji. Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony na sfinansowanie dalszego rozwoju Spółki. O cenie emisyjnej oraz terminach emisji zdecyduje zarząd Emmerson S.A.

- „Realizujemy przyjętą strategię rozwoju. Kontynuujemy rozwój sieci franczyzowej oraz sieci oddziałów własnych, organizujemy nowe zespoły sprzedażowe. Rok temu otworzyliśmy spółkę zależną Emmerson Finanse S.A., dzięki której zaczęliśmy samodzielnie działać w zakresie doradztwa finansowego, rozbudowując tym samym ofertę usług. W sierpniu ubiegłego roku powołaliśmy do życia spółkę Emmerson Capital S.A., zajmującą się inwestowaniem w atrakcyjne nieruchomości w całym kraju. W tym roku chcemy tę spółkę wprowadzić na rynek NewConnect. Debiut planowany jest na III kwartał br. Ponadto, środki z emisji akcji posłużą również w zwiększeniu wartości kapitału obrotowego oraz zbudowaniu odpowiedniej kapitalizacji w celu przejścia na parkiet główny GPW. Planujemy złożyć prospekt emisyjny do KNF do końca I kwartału przyszłego roku. Przyszły rok przyniesie także zmianę naszej polityki rachunkowej. Nasza rachunkowość będzie prowadzona zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości (MSR) oraz Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej (MSSF). Do przejścia na parkiet główny GPW podchodzimy rozważnie, nie chcemy niczego przyspieszać.”
– mówi Marek Krajewski, prezes zarządu Emmerson S.A.
 

Emmerson S.A.

kk

Notowania EMMERSON
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda