JR Invest: Podpisanie listu intencyjnego ws. nabycia nieruchomości

01.10.2013 20:29  NewConnect
JR Invest: Podpisanie listu intencyjnego ws. nabycia nieruchomości Zarząd JR INVEST S.A. (dalej: Emitent) informuje o podpisaniu w dniu 30 września 2013 roku listu intencyjnego z MAKSIMUM Sp. z o.o. HOLDING S.K.A. podmiotem działającym w branży nieruchomości komercyjnych z siedzibą w Katowicach (dalej: Sprzedający).

Przedmiotem listu intencyjnego jest ustalenie warunków nabycia przez Emitenta od Sprzedającego kompleksu biurowo-handlowo-usługowego klasy A-, położonego w centrum Katowic, o łącznej powierzchni użytkowej budynków 20,6 tys. m2 (dalej: Nieruchomość).

Łączna cena nabycia Nieruchomości wyniesie 93,5 mln PLN brutto. Nabycie inwestycji będzie sfinansowane ze środków własnych Emitenta, z planowanej emisji akcji, a także z kredytu bankowego.

Nabycie Nieruchomości jest zgodne ze strategią Emitenta polegającą na nabywaniu dobrze zlokalizowanych nieruchomości komercyjnych w korzystnych cenach. W opinii Zarządu, zakup Nieruchomości wpłynie pozytywnie zarówno na przychody, jak również na zysk Grupy Kapitałowej JR INVEST S.A. znacząco je zwiększając.

Podstawa prawna: § 3 ust. 1 Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".

NewConnect

kk


Notowania JRINVEST
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda