LUG utworzy spółkę zależną w Argentynie

24.08.2016 11:13  NewConnect
LUG utworzy spółkę zależną w Argentynie Zielona Góra – Zarząd LUG S.A. (NewConnect: LUG) poinformował, iż w dniu 24.08.2016 roku podjął uchwałę w sprawie utworzenia spółki kapitałowej na terenie Republiki Argentyńskiej. Nowy podmiot zależny w Grupie Kapitałowej Emitenta będzie działał pod nazwą „LUG Argentina”.

Cztery lata temu LUG wszedł na kontynent południowoamerykański i utworzył spółkę zależną w Brazylii. Dziś daje jasny sygnał, że obecność w Brazylii nie wyczerpuje jego ambicji w obszarze penetracji nowych rynków.

- Decyzja w sprawie utworzenia spółki zależnej w Argentynie jest naturalną konsekwencją zapowiadanej przez nas ekspansji na rynki Ameryki Południowej. Brazylia nie jest jedynym rynkiem, na którym chcemy się rozwijać i realizować ciekawe projekty oświetleniowe. Dotychczasowe doświadczenia na rynkach międzynarodowych pokazują, że nasze produkty są bardzo dobrze odbierane, a udział eksportu
w przychodach ze sprzedaży nieustannie rośnie
– komentuje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.

Po dwóch pierwszych kwartałach 2016 roku eksport LUG stanowi 56,5% przychodów ze sprzedaży ogółem, wobec 43,5% udziału sprzedaży na rynku krajowym.  Dynamika eksportu w samym II kwartale 2016 roku wynosi 21,44% r/r.

- Jesteśmy polską firmą rodzinną z międzynarodowym zacięciem. Wobec zalewu globalnego rynku przez niskiej jakości chińskie produkty oświetleniowe, europejskie pochodzenie naszych opraw oraz stabilność finansowa, jakość i innowacyjność, które stoją za marką LUG są cenioną wartością na całym świecie. To dodatkowo stymule sprzedaż naszych opraw poza granicami kraju i jest motorem napędowym naszej ekspansji zagranicznej – twierdzi Ryszard Wtorkowski.

LUG czeka żmudny proces rejestracji nowego podmiotu, który podobnie jak w przypadku brazylijskiej spółki zależnej  może potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

- Wszelkie szczegóły będę przez nas dopiero precyzowane. Uwarunkowania prawne i podatkowe są w Argentynie dużo bardziej skomplikowane niż realia europejskie, dlatego proces rejestracyjny trwa dłużej niż podobna procedura w Polsce czy w państwach Europy Zachodniej. Jest za wcześnie by przedstawiać szczegóły – wyjaśnia Ryszard Wtorkowski.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com
gielda