Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

Macro Games przejmuje kontrolę nad eSport Polska S.A., w grudniu zorganizuje Mecz Gwiazd Siatkówki

24.10.2017 14:17  NewConnect
Macro Games przejmuje kontrolę nad eSport Polska S.A., w grudniu zorganizuje Mecz Gwiazd Siatkówki Macro Games SA, notowana na NewConnect spółka zajmująca się produkcją gier oraz branżą elektronicznej rozrywki, poinformowała o podpisaniu porozumienia z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej ws. objęcia udziałów w spółce eSport Polska S.A. Macro Games planuje poszerzyć obszar działalności eSport Polska, czego pierwszym efektem będzie organizacja Meczu Gwiazd Siatkówki, który odbędzie się 18 grudnia we Wrocławiu.

Konsekwencją podpisanego z PZPS porozumienia będzie przejęcie przez Spółkę kontroli nad eSport Polska S.A. oraz zwiększenie udziału w jej kapitale zakładowym do poziomu 80%. Do tej pory Polski Związek Piłki Siatkowej i Macro Games posiadali po 50% akcji Spółki.

- Cieszymy się z zawarcia porozumienia z PZPS. Mamy konkretny pomysł na rozwój spółki eSport Polska, wyjdziemy daleko poza jej dotychczasową działalność. To oczywiście przyczyni się do polepszenia osiąganych przez segment eSport wyników finansowych - komentuje Dariusz Ciecierski, Prezes Zarządu Macro Games.

Na ten moment głównym celem eSport Polska będzie promowanie siatkówki w Polsce i za granicą. W tym celu nawiązano współpracę z byłymi i obecnymi gwiazdami tego sportu, którzy już w grudniu pojawią się we Wrocławiu, by zagrać w Meczu Gwiazd Siatkówki – All Star Volley Christmas Show.

- Polscy miłośnicy siatkówki będą mogli zobaczyć w akcji jednych z najlepszych zawodników w historii tej dyscypliny. Na boisku pojawią się tacy siatkarze jak Giba, Vladimir Grbic, czy Paweł Zagumny. Sam mecz to jednak nie wszystko – tego wieczoru w Hali Stulecia odbędzie się także koncert Dawida Kwiatkowskiego oraz spektakl taneczny. Liczymy na sporą frekwencję, ponieważ w I edycji, która miała miejsce w Katowicach, wzięło udział aż 12 tys. widzów - mówi Arkadiusz Jaśkowski, Członek Rady Nadzorczej eSport Polska S.A.

eSport Polska pracuje nad zorganizowaniem podobnych wydarzeń w innych krajach świata. Docelowo Spółka poszerzy swoją działalność na inne dyscypliny sportu.


Macro Games SA


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • Panie Jaśkowski i gdzie ten Mecz? Znowu pan kogoś wpuścił w kanał?!!!

    ~nicki   (19 grudnia 2017 o 20:39)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda