Monday Development: Sprzedaż lokali biurowych w Poznaniu

07.06.2011 13:05  NewConnect
Monday Development: Sprzedaż lokali biurowych w Poznaniu
MONDAY Development SA - spółka notowana na NewConnect  - sprzedała już ponad 70 procent biur w pierwszym w Poznaniu i jednym z nielicznych w Polsce nowoczesnych biurowców wysokiej klasy z lokalami na sprzedaż.

Do biurowca Piątkowska 116 wprowadzają się pierwsi właściciele powierzchni biurowych. Realizacja projektu jest elementem strategii Monday Development SA, która zakłada budowę i sprzedaż powierzchni biurowych dla małych i średnich firm.

Inwestycja Piątkowska 116 powstała z myślą o firmach zatrudniających od kilku do kilkudziesięciu pracowników. Całkowita powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1800 mkw. Znajdują się w nim pomieszczenia biurowe o metrażach od 60 mkw. do 250 mkw. oraz lokal usługowo- handlowy o powierzchni  217 mkw.

„Nowoczesne biurowce z lokalami na sprzedaż są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Wiele małych i średnich firm woli kupić powierzchnię biurową, zamiast ją wynajmować. Wychodzą z założenia, że bardziej opłaca się im zainwestować pieniądze w zakup biura i spłacać raty kredytu, niż płacić wysoki czynsz. Do niedawna powierzchnie w budynkach o wysokim standardzie były tylko na wynajem. Mniejsze firmy, które poszukiwały lokalu na własność, mogły jedynie kupić mieszkania, a następnie przerobić je na biura. Pojawienie się nowoczesnych biurowców wysokiej klasy z lokalami na sprzedaż to element rozwoju runku developerskiego w Polsce” – mówi Piotr Kasprowicz, Dyrektor Sprzedaży Monday Development SA.

Spośród 15 biur znajdujących się budynku przy Piątkowskiej 116 sprzedano 11, a dwa kolejne 2 zostały objęte umowami przedwstępnymi. Wśród nabywców są m.in. kancelaria prawnicza, pracownia architektoniczna, poradnia stomatologiczna, specjalistyczna firma pomiarowa oraz firma zajmująca się kompleksowym zaopatrzeniem biur. Średnia powierzchnia kupowanych lokali wynosiła ok. 150 mkw. Jeden z nabywców zakupił lokale o łącznej powierzchni blisko 500 mkw., które zajmują dwa piętra budynku. Cena jednego metra kwadratowego wynosiła od 6900 do 9500 zł.

Poza powierzchniami biurowymi na sprzedaż na parterze budynku znajduje się prestiżowy lokal usługowo – handlowy z wejściem bezpośrednio z ulicy Piątkowskiej. Będzie się w nim mieścił oddział międzynarodowego banku BNP Paribas. Umowę najmu zawarto na  5 lat, z opcją przedłużenia.

„Lokalizacja siedziby w nowoczesnym biurowcu, wyróżniającym się elegancką architekturą stanowi element prestiżu i podnosi rangę przedsiębiorstwa. Dlatego nie tylko duże firmy, ale także mniejsze poszukują takich obiektów. Dzięki temu, że nasz biurowiec jest kameralny, nabywcy nie będą mieli poczucia anonimowości. Ulokowanie biura w budynku, w którym znajdzie się docelowo tylko kilkanaście firm, zapewni poczucie wyróżnienia i indywidualności”
– dodaje Piotr Kasprowicz, Dyrektor Sprzedaży Monday Development SA.

Biurowiec Piątkowska 116 powstał w poznańskiej dzielnicy Piątkowo około 4 km od centrum miasta. Położenie inwestycji w sąsiedztwie dwupasmowych ulic: Księcia Mieszka I, Wincentego Witosa i Alei Solidarności umożliwia dojazd do śródmieścia w ciągu kilkunastu minut. Zapewnia też dobre połączenie z pozostałymi dzielnicami miasta oraz trasami wylotowymi.

Budynek składa się z dwóch skrzydeł. Frontowe ma pięć kondygnacji, tylne jest trzykondygnacyjne. Nowoczesna bryła wyróżnia się dużymi przeszkleniami, dzięki czemu wewnętrzne przestrzenie są dobrze doświetlone naturalnym światłem. W obiekcie, oprócz powierzchni biurowych, znajduje się garaż podziemny na 25 samochodów. Na zewnątrz przygotowano dodatkowe miejsca postojowe dla gości i parking dla rowerów. Obiekt jest wyposażony we wszystkie instalacje cechujące biurowce klasy „A”,  m.in. klimatyzację, wentylację, system kontroli dostępu, podłogowe kanały techniczne, windę. Zagwarantowana jest również portiernia i ochrona.
 

Budynek oddano do użytku pod koniec grudnia 2010 roku. Następnie został przekazany nabywcom, którzy do maja br.  prowadzili prace wykończeniowe własnych lokali.
 

Inwestycje biurowe z powierzchniami na sprzedaż dla sektora małych i średnich firm stanowią ważny obszar w działalności naszej spółki. Wiele wskazuje na to, że zainteresowanie biurowcami tego typu będzie wzrastać. W planach mamy już kolejne inwestycje. Ich realizacja pozwoli nam umacniać pozycję na rynku według przyjętej strategii rozwoju” – podsumowuje Kurt Montgomery, Prezes Zarządu Monday Development SA.

Monday Development SA

kg

Notowania MONDAY
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda