New Connect: Danks przeprowadzi emisję akcji z prawem poboru, wypłaci dywidendę

28.05.2013 15:48  NewConnect
New Connect: Danks przeprowadzi emisję akcji z prawem poboru, wypłaci dywidendę
Specjalizująca się w świadczeniu usług księgowych i sporządzaniu wycen przedsiębiorstw Spółka z NewConnect chce pozyskać 3,2 mln zł z emisji akcji z prawem poboru. Nowe akcje będą uprzywilejowane na równi z już istniejącymi w zakresie prawa do dywidendy za 2012 r., na którą Spółka, zgodnie z polityką dywidendową, może przeznaczyć do 100 proc. z 1,2 mln zł ubiegłorocznego zysku. Środki pozyskane z emisji akcji DANKS zamierza przeznaczyć na rozwój innowacyjnego projektu e-biura rachunkowego.

Każdemu z obecnych akcjonariuszy spółki przysługiwać będzie prawo objęcia jednej nowej akcji po cenie 0,7 zł. Zgodnie z przyjętym harmonogramem emisji, dzień prawa poboru ustalony został na 29 maja. Zapisy na akcje Danks potrwają od  3 do 24 czerwca br.

- Zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie emisji z prawem poboru i równoczesne uprzywilejowanie nowych akcji na równi ze starymi w zakresie podziału zysku za 2012 r., by z jednej strony zabezpieczyć interesy dotychczasowych akcjonariuszy mniejszościowych, a z drugiej uczynić emisję jeszcze bardziej atrakcyjną dla potencjalnych nowych inwestorów.  Środki, które spodziewamy się pozyskać z emisji akcji chcemy przeznaczyć na rozwój nowego biznesu, mającego ponadnormatywne perspektywy wzrostu– analizuje Krzysztof Truchel, prezes Danks S.A.


Prezes Danks nie ukrywa dużych nadziei związanych z informatycznym projektem, który ma zostać dofinansowany środkami pozyskanymi od inwestorów. Projekt e-biura podatkowego zakłada automatyzację usług księgowych, z wykorzystaniem Internetu i poczty elektronicznej jako kanałów kontaktu z klientem. Użytkownik e-biura będzie samodzielnie przesyłał do e-biura, w wersji elektronicznej, dokumenty księgowe, a system, nadzorowany przez wykwalifikowanych konsultantów, będzie wykonywał całość pracy realizowanej w klasycznych biurach podatkowych przez księgowych.

– E- biuro podatkowe to szansa Danks na mocne wejście na rynek usług dla małych, często jednoosobowych przedsiębiorstw i potencjalnie zwielokrotnienie obecnych przychodów i zysków. Oferując konkurencyjne, wobec klasycznych biur podatkowych, stawki Danks będzie w stanie w krótkim czasie zgromadzić znaczące grono klientów. Wykorzystanie Internetu do komunikacji z klientem pozwoli nam dotrzeć do przedsiębiorstw z całego kraju – potencjał wzrostu e-biura jest ogromny. Spółka stara się o dofinansowanie przedsięwzięcia ze środków unijnych, którego uzyskanie dodatkowo zwiększy rentowność projektu – informuje Krzysztof Truchel.

Danks

ad

Notowania DANKS
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda