New Connect: PROFESKASA S.A. - emisja akcji zakończona sukcesem

03.04.2012 13:39  NewConnect
New Connect: PROFESKASA S.A. - emisja akcji zakończona sukcesem PROFESKASA S.A. spółka zależna SMS Kredyt Holding S.A. zakończyła z sukcesem prywatną emisję akcji o wartości 2 mln PLN. Inwestorzy objęli wszystkie 200 tys. sztuk akcji serii D oferowanych po 10 PLN za jedną akcję.

Dzięki udanej emisji akcji o wartości 2 mln PLN PROFESKASA pozyskała kapitał finansowy na realizację strategicznych założeń rozwoju spółki, w tym na konsolidację i obsługę pojedynczych punktów mikropłatności działających na terenie całego kraju oraz na pozyskanie do 2014 roku 1.000 punktów. Dzięki udziałowi InPost Finanse, Spółka będzie dysponować siecią zrzeszającą minimum 500 punktów przyjmujących opłaty.

- Emisja akcji zakończyła się pełnym sukcesem. Okazało się, że model biznesu i potencjał wzrostu wyraźnie odróżnia PROFESKASĘ S.A. od innych podmiotów na rynku i jest atrakcyjny dla inwestorów. Teraz przystępujemy do prac związanych z debiutem, który planowany jest jeszcze w tym roku – mówi Marcin Tokarek, Prezes SMS Kredyt Holding S.A.

Dodatkowo spółka zamknęła emisję akcji serii B i C. W ramach emisji akcji serii B i C, łącznie zostało wyemitowanych 400 tys. akcji, z czego 200 tys. zostało objęte przez SMS Kredyt Holding S.A., a pozostałe akcje przez InPost Finanse Sp. z o.o. Zgodnie z umową inwestycyjną pomiędzy SMS Kredyt Holding S.A. oraz InPost Finanse Sp. z o.o. akcje serii A, B i C będą objęte zakazem sprzedaży przez okres 12 miesięcy od dnia wprowadzenia na rynek NewConnect. 

- Bardzo nas cieszy, że do projektu udało się pozyskać tak ważnego partnera jak InPost, który widzi potencjał rozwoju PROFESKASA. Dodatkowo dzięki InPost Finanse, praktycznie od początku działalności będziemy dysponować 500 punktami przyjmującymi opłaty, co pozwoli na osiągnięcie bardzo dobrych wyników już w tym roku – mówi Marcin Tokarek, Prezes SMS Kredyt Holding S.A.

W związku z zamknięciem emisji akcji PROFESKASA, Grupa SMS Kredyt skorygowała prognozy finansowe. Zgodnie z nowymi przedstawionymi prognozami finansowymi, Grupa w 2012 roku prognozuje wypracowanie 10,3 mln PLN zysku netto (z tego 9,6 mln zysku netto przypadającego dla akcjonariuszy grupy SMS Kredyt), przy przychodach na poziomie 50,3 mln PLN, co oznacza wzrost odpowiednio o 27% i 141%. W 2013 rok planowane jest wypracowanie 20,5 mln PLN zysku netto (z tego 19,1 mln zysku netto przypadającego dla akcjonariuszy grupy SMS Kredyt) przy przychodach na poziomie 90,4 mln PLN, co oznacza wzrost odpowiednio o 15% i 156%.

PROFESCAPITAL Sp. z o.o.

az


Notowania SMSKREDYT-PDA
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda