NewConnect: 48, 6 mln PLN przychodów Grupy Black Point za IV kwartał 2012 r.

12.02.2013 14:17  NewConnect
NewConnect: 48, 6 mln PLN przychodów Grupy Black Point za IV kwartał 2012 r. Notowana na NewConnect Grupa Black Point, lider polskiego rynku alternatywnych materiałów do druku, osiągnęła w IV kwartale 2012 r. skonsolidowane przychody w wysokości 48,6 mln PLN. Grupa powiększona o przejętą w październiku 2012 r. spółkę SCOT planuje osiągnąć pełną sprawność operacyjną już w I kwartale 2013 r.

W Grupie Black Point czwarty kwartał 2012 roku jest pierwszym, w którym nastąpiła konsolidacja operacyjna oraz finansowa ze SCOT (spółką przejętą 1 października 2012 r.). Przeprowadzony proces konsolidacji wraz z jego kosztami widoczny jest w zaprezentowanych przez Grupę wynikach finansowych za IV kwartał 2012 roku. W omawianym okresie Grupa Black Point odnotowała przychody netto ze sprzedaży na poziomie 48,6 mln PLN, skonsolidowana EBITDA wyniosła -1,7 mln PLN, natomiast wynik netto ukształtował się na poziomie -2,6 mln PLN.

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży po czterech kwartałach 2012 roku wyniosły 94,8 mln PLN i były o 24,7 mln PLN wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, co stanowi ponad 35% wzrost. W omawianym okresie skonsolidowana EBITDA wyniosła -155 tys. PLN, natomiast wynik netto ukształtował się na poziomie -2,2 mln PLN.

- Ostatnie miesiące 2012 roku to czas pracy nad efektywnym wdrożeniem nowego podziału ról w powiększonej Grupie Black Point oraz niezbędnej restrukturyzacji kosztowej. Rozpoczęliśmy m.in. proces zamknięcia dublujących się struktur sprzedażowych i logistycznych, polegający na przeniesieniu części z nich z Wrocławia do Krakowa, a także uruchomiliśmy produkcję marki Printé w fabryce Black Pointa na Bielanach Wrocławskich - mówi Piotr Kolbusz, prezes zarządu Black Point S.A.

Od października ubiegłego roku Black Point pełni funkcję zarządczą w Grupie Kapitałowej, nadzór nad strategią  marek własnych oraz funkcję nowoczesnego i zaawansowanego technologicznie producenta markowych materiałów eksploatacyjnych. SCOT natomiast zajmuje się wszystkimi zadaniami związanymi z dystrybucją i handlem oraz promocją oferowanych materiałów do druku.

W opinii Zarządu Grupa Kapitałowa Black Point odzyska pełną sprawność operacyjną już w I kwartale 2013 roku. W pierwszej połowie 2013 roku widoczne powinny być pozytywne efekty finansowe przejęcia SCOT, na które wpływ ma obniżka kosztów operacyjnych związana z restrukturyzacją procesów i nowym podziałem zadań w Grupie oraz dodatkowa marża wynikającą z przejęcia przez Black Point produkcji dla marki Printé.

- Na wysokość wyniku w IV kwartale 2012 roku miały istotny wpływ jednorazowe koszty porządkowania struktury połączonych Spółek, w szczególności SCOT - dodaje Piotr Kolbusz.

Zgodnie z prognozami, Grupa Black Point w 2013 roku osiągnie 214 mln PLN przychodów oraz 9 mln PLN EBITDA. Na dzień publikacji raportu, zarząd nie widzi zagrożeń dla realizacji zakładanych prognoz finansowych.

Black Point S.A.

kk


Notowania BLACKPOIN
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda