NewConnect: ALDA S.A. w 2011 roku zwiększyła blisko 17-krotnie zysk netto

31.05.2012 14:14  NewConnect
NewConnect: ALDA S.A. w 2011 roku zwiększyła blisko 17-krotnie zysk netto W 2011 roku ALDA S.A. – notowany na NewConnect producent i dystrybutor artykułów gospodarstwa domowego, zanotował 10,02 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 236 tys. zł zysku netto. W porównaniu do 2010 roku, oznacza to wzrost o odpowiednio 36,14 oraz 1586 procent.

Szczególnie istotny wzrost zamówień zanotowano w ostatnim kwartale 2011 roku. W tym okresie zrealizowano zwiększoną ilość zleceń na stojaki choinkowe. Pozyskano także zamówienia na kosze z funkcją popielnicy z nadrukiem reklamowym, wykonanym technologią opracowaną przez spółkę – Alda-term. Dodatkowo zrealizowano zlecenie na pełną gamę żaroodpornych naczyń szklanych z podgrzewaczem.

WIĘKSZY UDZIAŁ EKSPORTU

ALDA SA stale zdobywa nowe rynki zagraniczne. Niedawno spółka informowała o dużym zleceniu na czajniki z gwizdkiem. Zamówienie złożył kontrahent z Egiptu. Spółka planuje zwiększyć udział sprzedaży eksportowej w strukturze przychodów z ok. 12 w 2011 r. do ok. 20 proc. jeszcze w 2012 roku.

„Chcielibyśmy wejść z naszymi produktami na rynek Europy Wschodniej zwłaszcza Ukrainy i Rosji, a także potwierdzić swoją obecność na rynkach Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu kolejnymi kontraktami. Realizacja tych planów zależy także od zwiększenia mocy produkcyjnych spółki. Przymierzamy się do zakupu gruntu inwestycyjnego, dzięki któremu moglibyśmy rozbudować hale magazynowo-produkcyjne. Umożliwiłoby to realizację niektórych zleceń na bieżąco. Wszystko rozstrzygnie się w najbliższych miesiącach.” – dodaje Marek Fryc.


ALDA S.A.

ni


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda