NewConnect: AdMassive emituje akcje, aby przejąć spółkę z Wielkiej Brytanii

17.12.2012 12:05  NewConnect
NewConnect: AdMassive emituje akcje, aby przejąć spółkę z Wielkiej Brytanii Notowana na NewConnect spółka ADMASSIVE SA, działająca w segmencie e-marketingu i wsparcia sprzedaży, przeprowadzi prywatną emisję akcji serii C. Pozyskane w ten sposób środki spółka przeznaczy na sfinansowanie przejęcia i rozwój spółki StrongestMedia Ltd z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Oczekiwana maksymalna wartość emisji wynosi 4 mln zł, przy cenie jednej akcji na poziomie 12 zł. Oferta będzie skierowana do inwestorów prywatnych oraz instytucjonalnych.

„Przejęcie spółki umożliwi AdMassive obsługę nowych klientów brytyjskich, zainteresowanych sprzedażą swoich produktów do mniejszości narodowych, w tym Polonii. Polacy są najliczniejszą, po Hindusach, grupą imigrantów w Anglii. Coraz więcej firm kieruje przekazy reklamowe bezpośrednio do nich” - podkreśla Rafał Michalczyk, prezes AdMassive SA.

StrongestMedia działa na rynku usług e-marketingowych w Wielkiej Brytanii od ponad 5 lat. Dotychczas firma współpracowała z m.in. z Tesco, Lloyds, WesternUnion czy MoneyGram, realizując projekty skierowane dla Polaków mieszkających w Anglii. Akwizycja firmy StrongestMedia przez AdMassive jest kolejnym krokiem do umacniania pozycji spółki na rynku brytyjskim. Dotychczas AdMassive sprzedawał swoje usługi za pośrednictwem współpracujących z nim domów mediowych.

W październiku br. AdMassive nabył 80% udziałów w StrongestMedia za kwotę 1,2 mln zł. Transakcja ma charakter warunkowy, Strongest Media zobowiązało się osiągnąć wynik netto na poziomie 130 tys. GDP (ok. 676 tys. zł) w II połowie 2012. Kapitał na emisję został pozyskany poprzez emisję i sprzedaż obligacji dotychczasowym właścicielom spółki.

Dzięki przejęciu StrongestMedia zdobywamy nowe kanały dystrybucji naszych produktów, co w znacznej mierze przyczyni się do poprawy wyniku finansowego spółki- dodaje R. Michalczyk.

AdMassive rozpoczęła działalność operacyjną w 2009 roku. W 2011 roku spółka miała ponad 12 mln zł przychodów (wobec ok. 3 mln zł przychodów rok wcześniej) oraz ponad 1 mln zł zysku EBITDA i 800 tys. zł zysku netto. Po trzech kwartałach 2012r. przychody spółki zwiększyły się o 34% w stosunku do analogicznego okresu 2011r. i wyniosły ponad 11 mln zł. Zysk netto w omawianym okresie wyniósł 686 tys. zł i był wyższy o 116% w porównaniu do trzech kwartałów 2011r.AdMassive

kk


Notowania ADMASSIVE
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda