NewConnect: AlejaSamochodowa.pl S.A. podwyższa kapitał zakładowy o 2 mln zł

08.11.2013 10:22  NewConnect
NewConnect: AlejaSamochodowa.pl S.A. podwyższa kapitał zakładowy o 2 mln zł AlejaSamochodowa.pl S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect od czerwca 2012 r., która działa w branży e-handlu i zajmuje się sprzedażą części samochodowych, podwyższa kapitał zakładowy w ramach kapitału docelowego o kwotę 2 mln zł.

Podwyższenie kapitału zakładowego Spółki zostanie przeprowadzone poprzez emisję 2 mln akcji serii D. Objęcie akcji nastąpi w trybie subskrypcji prywatnej z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru. Cena emisyjna akcji serii D została ustalona na poziomie 1 zł za sztukę. Kurs akcji Spółki na zamknięciu podczas czwartkowej sesji wynosił 36 gr.

Po przeprowadzeniu emisji, kapitał zakładowy będzie wynosił 5.350.000 zł i będzie się dzielił na 5.350.000 akcji o wartości nominalnej 1 zł każda.

„Nasze cele emisyjne są dosyć proste. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, aktualnie skupiamy się  na budowaniu grupy kapitałowej o zróżnicowanych źródłach przychodów. Posiadamy już spółkę EAST TRADE S.A., która w najbliższych tygodniach pokaże swoją nową platformę handlową. W najbliższym czasie do portfela firmy dołączy też spółka o dużych aktywach w postaci antyków, dzieł sztuki oraz wyrobów jubilerskich.” – mówi Viktor Arderikhin, Dyrektor Handlowy Spółki AlejaSamochodowa.pl S.A.

Spółka uruchomiła w październiku Centrum sprzedaży samochodów niskobudżetowych. Jego grupę docelową stanowią kierowcy poszukujący sprawnych oraz gotowych do użytku aut z niższej półki cenowej. Centrum zajmuje się skupem, a także sprzedażą pojazdów i jest jedynym takim punktem w Warszawie.

Z kolei spółka zależna East Trade S.A. otrzymała ponad 700 tys. zł dofinansowania na realizację projektu wdrożenia systemu klasy B2B, który będzie integrował procesy logistyczne w zakresie zamówień oraz realizacji dostaw z jej partnerami.

AlejaSamochodowa.pl S.A. wypracowała w 2 kw. 2013 r. na poziomie skonsolidowanym 105 tys. zł zysku netto przy przychodach sięgających 570 tys. zł. Spółka opublikuje wyniki finansowe za 3 kw. 2013 r. w dniu 14.11.2013 r. Prognoza finansowa na ten rok zakłada osiągnięcie 400 tys. zł zysku netto oraz 5.200 tys. zł przychodów ze sprzedaży netto.

AlejaSamochodowa.pl S.A.

kk


Notowania ALEJA
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda