NewConnect: Bloober Team S.A. z tytułem startowym na PS4

03.09.2013 12:43  NewConnect
NewConnect: Bloober Team S.A. z tytułem startowym na PS4 Gra „Basement Crawl”, nad którą obecnie pracuje BLOOBER Team S.A., Spółka z branży gier, notowana na rynku NewConnect, będzie jednym z tytułów startowych konsoli PlayStation 4. Produkcja jest już bardzo szeroko komentowana w branżowych mediach zagranicznych.

„Basement Crawl” będzie wieloosobową grą akcji z elementami strategicznymi, opartą na labiryncie. Inspiracją do stworzenia tego tytułu były takie gry jak „Bomberman” czy „Spy vs. Spy”.

Spółka jak dotąd nie ujawniła wielu szczegółów dotyczących nowej produkcji. W sieci można znaleźć kilka koncept artów, jednak detale wciąż owiane są tajemnicą. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, żeby gra już teraz cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony mediów. Na temat Basement Crawl rozpisują się takie portale jak pushsquare.com, uk.ign.com, ps4site.pl czy gamezilla.komputerswiat.pl.  Sammy Barker z portalu pushsquare.com uznał, że „Basement Crawl” „może być jak dotąd najbardziej zwariowanym tytułem na PS4”i. Coraz więcej przedstawicieli mediów branżowych, w tym Colin Moriarty z serwisu uk.ign.com, ma nadzieję, że w nadchodzących miesiącach Bloober Team ujawni więcej szczegółów projektu, w tym m.in. grywalność oraz pełen przegląd gryii. Również Stephany Nunneley z vg247.com pokusiła się o krótki opis kolejnej produkcji studia Bloober Team.iii

Piotr Bielatowicz, V-ce Prezes Zarządu Spółki Bloober Team S.A., przedstawił trochę dogłębniej grę we wpisie na oficjalnym, europejskim blogu Sony PlayStation. Ujawnił on, że gameplay oparty jest na zastawianiu pułapek na innych graczy, a osiągane wyniki będą w dużej mierze uzależnione od umiejętności gracza. Pomimo, że gra nawiązuje do retro-klasyków, to będzie unowocześniona m.in. przez zastosowanie grafiki 2,5D, czy dynamicznej kamery.iv Widać, że zarówno gracze, jak i komentatorzy rynku, pokładają w tym tytule dość spore nadzieje i oczekują ujawnienia kolejnych detali związanych z grą.

W drugim kwartale tego roku Bloober Team S.A. wypracował w ujęciu jednostkowym 31 tys. zł zysku netto przy przychodach sięgających 595 tys. zł. W porównaniu z analogicznym kwartałem ub. roku, w którym strata netto była równa 35 tys. zł, a przychody ukształtowały się na poziomie 365 tys. zł, dynamika wzrostu wyniosła odpowiednio 188% oraz 62%. W ujęciu skonsolidowanym, Grupa Kapitałowa Bloober Team S.A. osiągnęła 42 tys. zł zysku netto przy przychodach wynoszących 473 tys. zł.

Bloober Team S.A.

kk


Notowania BLOOBER
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda