NewConnect: Grupa JR INVEST - 98% wzrost zysku netto w II kwartale

14.08.2013 12:27  NewConnect
NewConnect: Grupa JR INVEST - 98% wzrost zysku netto w II kwartale JR INVEST S.A. działająca na rynku nieruchomości komercyjnych opublikowała raport okresowy za II kwartał 2013 roku. Zysk ze sprzedaży  Grupy Kapitałowej wyniósł blisko 0,57 mln zł i wzrósł o 91% w porównaniu z II kwartałem 2012 roku. W konsekwencji zysk netto zwiększył się o 98% w odniesieniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

W omawianym okresie Spółka osiągnęła znaczny wzrost rentowności sprzedaży - Wzrost rentowności sprzedaży z 24% do 48%, który zanotowaliśmy w omawianym okresie wynika m.in. z  faktu redukcji kosztów związanych z działalnością spółek zależnych należących do Grupy. Osiągnęliśmy to poprzez restrukturyzację przejętych podmiotów, m.in.: obniżenie kosztów stałych administracji i zarządu, oraz renegocjowanie umów z dostawcami usług i obsługi nieruchomości, co wpisuje się w strategię rozwoju naszej firmy - komentuje January Ciszewski, prezes zarządu JR INVEST S.A.

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wyniosły ok. 1,18 mln zł, co stanowi ok. 5% spadek w porównaniu z II kwartałem 2012 roku - Wynik ten jest konsekwencją sprzedaży w lipcu 2012 roku nieruchomości przy ul. Dekerta 18 w Krakowie, tłumaczy prezes zarządu Spółki.

Spółka czerpie przychody głównie z wynajmu powierzchni biurowo-usługowych, które stanowią 56% całości przychodów w omawianym kwartale oraz powierzchni handlowych (39,1% całości przychodów). Grupa JR INVEST zarządza 4,8 tys. m2 powierzchni biurowo-usługowych oraz  ponad 5 tys. m2 powierzchni handlowych. 
Cieszymy się, że nasze nieruchomości cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem przedsiębiorców. Jesteśmy zadowoleni z wyników osiągniętych w II kwartale 2013 roku, które obrazują stabilny potencjał rozwoju, jaki posiada nasza spółka- podsumowuje January Ciszewski.

Grupa JR INVEST

adNotowania JRINVEST
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda