NewConnect: Grupa SMS Kredyt zawarła umowę na stałą sprzedaż wierzytelności

17.09.2013 15:05  NewConnect
NewConnect: Grupa SMS Kredyt zawarła umowę na stałą sprzedaż wierzytelności Spółka należąca do Grupy Kapitałowej SMS Kredyt Holding S.A. podpisała umowę z EQUES DEBITUM Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny zajmującym się m.in. nabywaniem i serwisowaniem portfeli wierzytelności masowych. Współpraca dotyczy stałej sprzedaży wierzytelności wynikających z pożyczek gotówkowych w kwocie od 2 do 7 tys. zł udzielanych na okres do 36 miesięcy.
 
- Zawarcie porozumienia pozwoli nam na finansowanie wzrostu sprzedaży pożyczek, a tym samym umożliwi dalszy rozwój naszej Grupy dzięki wykorzystaniu możliwości jakie daje sekurytyzacja wierzytelności. Aby podkreślić innowacyjność i unikalność transakcji warto zwrócić uwagę na fakt, iż w Polsce fundusze sekurytyzacyjne są wykorzystywane głównie do zarządzania wierzytelnościami przeterminowanymi.  Uruchamiając proces sprzedaży wierzytelności w stanie normalnym wierzymy, że dodaliśmy małą cegiełkę do rozwoju polskiego rynku finansowego - mówi Marcin Tokarek, Prezes Zarządu SMS Kredyt Holding.

Jak podkreśla Spółka, takiego rodzaju współpraca świetnie pokazuje w jaki sposób można  wykorzystywać fundusze do finansowania działalności firm pożyczkowych.
 
Wierzymy, że ta umowa pozwoli na znaczące zwiększenie naszej skali działania a w przyszłości pozwoli na wprowadzenie nowych produktów na rynek pożyczek niebankowych. Sekurytyzacja pożyczek w stanie normalnym jest instrumentem finansowym powszechnie stosowanym w bardziej rozwiniętych gospodarkach.  W naszym przekonaniu będzie w przyszłości powszechnie stosowana na rynku polskim co jest związane z jego naturalnym rozwojem –  dodaje Prezes Tokarek
Umowa została zawarta na okres do końca 2013 roku

SMS Kredyt

kk


Notowania SMSKREDYT
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda