NewConnect: Infosystems na koniec I kwartału 2013 roku

16.05.2013 11:53  NewConnect
NewConnect: Infosystems na koniec I kwartału 2013 roku Przychody ze sprzedaży Infosystems S.A. w I kwartale 2013 roku przekroczyły 2 mln zł i były wyższe o 50 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.  Wynik EBITDA  warszawskiej spółki po trzech pierwszych miesiącach wyniósł 6,5 mln zł, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w całym ubiegłym roku obrotowym.

Specjalizująca się w dostarczaniu systemów informatycznych dedykowanych branży poligraficznej, wydawniczej i opakowaniowej Spółka konsekwentnie realizuje swoje cele biznesowe. Skumulowane przychody Infosystems S.A. po 3 kwartałach przekroczyły o 18% obroty całego ubiegłego roku obrachunkowego liczonego od lipca do czerwca. Ponadto zysk EBITDA w samym pierwszym kwartale 2013 roku był zbliżony do zysku operacyjnego za cały ubiegły rok obrotowy.

Wynik na sprzedaży oraz wynik operacyjny obniżyły podjęte przez warszawską firmę inwestycje, których efekt memoriałowy to koszt amortyzacji wynoszącej w pierwszym kwartale 2 172 tys. zł (siedemnastokrotnie więcej niż przed rokiem).

- Jestem przekonany, że nakłady inwestycyjne, które ponieśliśmy w ostatnim okresie w związku z poszerzeniem naszej oferty szybko przyniosą spółce oczekiwane korzyści ekonomiczne  – wyjaśnia Mariusz Sosnowski, prezes Infosystems S.A.

W ostatnich miesiącach Infosystems S.A. dokonała rozbudowy zagranicznych kanałów dystrybucji związanej z poszerzeniem oferty oraz rynku odbiorców. Spółka złożyła również w Urzędzie Patentowym RP dwa wnioski o objęcie ochroną prawną swoich rozwiązań technologicznych.

INFOSYSTEMS

kk


Notowania INFOSYS
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda