NewConnect: Kupiec opuszcza SHLR i wraca do systemu notowań ciągłych

28.09.2012 10:14  NewConnect
NewConnect: Kupiec opuszcza SHLR i wraca do systemu notowań ciągłych KUPIEC S.A., spółka notowana w Alternatywnym Systemie Obrotu od sierpnia 2011 r., która działa w branży TSL, została przeniesiona z Segmentu rynku NewConnect Super High Liquidity Risk (SHLR) do Segmentu High Liquidity Risk (HLR). W związku z tym, od najbliższego poniedziałku, tj. 01.10.2012 r., jej akcje wrócą do systemu notowań ciągłych.

GPW w Warszawie opublikowała w środę wyniki okresowej weryfikacji wskaźników i warunków, które stanowią o kwalifikacji spółek notowanych na alternatywnym rynku do odpowiednich segmentów. Wyjście z SHLR było możliwe dzięki bardzo dynamicznie przeprowadzonemu scaleniu akcji spółki w stosunku 10:1. Kapitał zakładowy Kupiec S.A. dzieli się obecnie na 4.414.609 akcji o wartości nominalnej 1,00 zł.

Grono emitentów zakwalifikowanych do segmentu SHLR powiększyło się z 15 do 22. Oprócz spółki Kupiec S.A. segment ten opuściły jeszcze dwa podmioty: APIS S.A. oraz Mobini S.A.

„Ostatni kwartał dla spółki to czas niezasłużonej kary w postaci segmentu SHRL i wynikających z tego minimalnych obrotów oraz spadku kursu. Nie jest to nic dobrego dla spółki, która chce się dynamicznie rozwijać, dlatego w ekspresowym tempie przeprowadziliśmy scalenie akcji, co przyniosło zamierzony efekt.” – mówi Leszek Wróblewski, prezes zarządu Kupiec S.A.

„Nie traciliśmy jednak czasu wyłącznie na walkę z kursem powyżej 0,1 zł, gdyż we wrześniu dokonaliśmy pierwszej akwizycji działalności spedycyjnej firmy BMC i zyskaliśmy doświadczenie w tego typu transakcjach. Uważam je za bardzo korzystne dla rozwoju spółki i z dużym zaangażowaniem będę zmierzał do dalszych przejęć. Już w przyszłym tygodniu chcę odbyć pierwsze spotkania w tej materii. Jednocześnie działania zarządu skierowane są na zainteresowanie spółką inwestorów z rynku, co jest ważnym czynnikiem dalszych przejęć. Rynek oceniam pozytywnie, stąd widzę możliwości do szybkiego rozwoju, do czego będę dążył w najbliższej przyszłości.” – zakończył prezes Wróblewski.

W zeszłym tygodniu Kupiec S.A. poinformował o przejęciu działalności spedycyjnej BMC Sp. z o.o., mającej siedzibę w Częstochowie. Historia tej spółki sięga 1997 r., ale usługi spedycyjne świadczone są przez nią od 2007 r. BMC specjalizuje się w transporcie całopojazdowym na terenie Unii Europejskiej, a także Rosji oraz Turcji. Przedsiębiorstwo jest laureatem Diamentów Forbesa 2011 plasując się na trzecim miejscu w województwie śląskim w kategorii firm z przychodami od 5 do 50 mln PLN oraz otrzymało wyróżnienie Gazeli Biznesu 2011. W ubiegłym roku zostało również nagrodzone Medalem Europejskim za organizowanie krajowego i międzynarodowego transportu.

Prognozy finansowe spółki Kupiec S.A. na 2012 rok zakładają wygenerowanie zysku netto w wysokości 813 tys. zł przy przychodach sięgających prawie 14,3 mln zł. W chwili obecnej wskaźnik c/z znajduje się na poziomie 9,4, natomiast wartość wskaźnika c/wk wynosi 0,65.

Kupiec S.A.

kk


Notowania KUPIEC
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda