NewConnect: LS Tech-Homes S.A. ma coraz więcej kontraktów

24.10.2013 14:02  NewConnect
NewConnect: LS Tech-Homes S.A. ma coraz więcej kontraktów Ponad 4,7 mln zł tyle wynosi wartość kontraktów zawartych przez notowaną na rynku NewConnect spółkę LS Tech-Homes S.A. w okresie minionych kilku miesięcy. Porozumienia dotyczą m.in.  udziału w budowie Instytutu Nauk Morskich w Namibe w Republice Angoli, a także wykonania oraz dostarczenia paneli kompozytowych MgO Green – dachowych oraz ściennych dla spółki Invest Dom.

Aktualnie trwają negocjacje z kolejnymi kontrahentami. Wiele wskazuje, że LS Tech-Homes S.A. pozyska zlecenia na realizację kolejnych projektów. Dzięki temu wzrosną przychody spółki, która umocni pozycję lidera na polskim rynku innowacyjnych technologii stosowanych w budownictwie.

Kontrakt dotyczący projektu realizowanego w Angoli zakłada, że spółka LS Tech-Homes S.A. sporządzi również projekty wykonawcze, wykona elementy budynków a także zapewni montaż domów w Angoli. 

Strategia rozwoju naszej spółki zakłada intensyfikację działalności operacyjnej nie tylko na polskim, ale także na międzynarodowych rynkach – mówi Leszek Surowiec, prezes zarządu LS Tech-Homes S.A.  – Wiele wskazuje, że nasz udział w przedsięwzięciu realizowanym na terenie Angoli stanowi wstęp do dalszych działań biznesowych na terenach państw, których gospodarki nie odczuły negatywnych skutków kryzysu. Do tej kategorii można zaliczyć m.in. Angolę, która odnotowuje imponujący wzrost PKB na poziomie 19%, w skali roku. W dużym stopniu budownictwo jest sektorem, który rozkręca gospodarczą koniunkturę w tym kraju. Postaramy się skorzystać ze sprzyjającej sytuacji, która ułatwia naszej spółce proces dywersyfikacji źródeł przychodów. Dzięki temu uniezależnimy się od negatywnych następstw ewentualnej dekoniunktury na polskim rynku.

LS Tech-Homes S.A. wprowadziła na polski i europejski rynek innowacyjne, ekologiczne materiały budowlane. Są to systemy wznoszenia budynków z  paneli kompozytowych, z płytą okładzinową MgO Green lub OSB, w oparciu o technologię SIP (Structural Insulated Panels – Izolacyjne Panele Strukturalne). Spółka oferuje również panele akustyczne oraz kształtowniki z włókna szklanego, a także płyty magnezowe MgO Green i płyty perforowane do zastosowań w akustyce obiektów.
Płyta Mgo Green to warstwowa płyta magnezowa, na którą składa się rdzeń z perlitu otoczony siatką z włókna szklanego z okładzinami zewnętrznymi
magnezowo-cementowymi wzmacnianymi włóknem celulozowym z dodatkiem pochodnych związków magnezowych.

Spółka LS Tech-Homes  stworzyła również panel MgO Green. Jest to warstwowa płyta kompozytowa, która składa się z rdzenia styropianowego oraz okładziny z płyt
MgO Green lub płyt OSB. Możliwe jest wykonanie panelu o dowolnych wymiarach. Do połączeń poszczególnych modułów wykorzystywane są elementy wykonane z drewna, materiałów drewnopochodnych, stali lub żywic wzmacnianych włóknem szklanym. Stworzony w ten sposób system pozwala na sprawne i łatwe tworzenie konstrukcji w oparciu o moduły z paneli MgO Green.

Firma LS Tech-Homes S.A. produkuje także profile konstrukcyjne z kompozytów poliestrowo-szklanych (żywice poliestrowe zbrojone włóknem szklanym) w technologii przeciągania inaczej zwanej pultruzją. Profile te zastępują tradycyjne dla konstrukcji szkieletowych belki drewniane i z racji właściwości mechanicznych minimalizują liczbę elementów konstrukcji budynku. Długość otrzymanych tą metodą elementów jest jedynie ograniczona wielkością hali produkcyjnej.

LS Tech-Homes S.A.

au
Notowania LSTECHHOM
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda