NewConnect: Planet Soft objął 49% udziałów w spółce Rearden Technology

20.08.2012 11:26  NewConnect
NewConnect: Planet Soft objął 49% udziałów w spółce Rearden Technology Planet Soft, wrocławski producent rozwiązań informatycznych dla sektora MSP, objął udziały w nowopowstałej spółce Rearden Technology SA. Jej pierwszym zadaniem jest wprowadzenie na rynek specjalnego zegarka dla posiadaczy smartphonów, który będzie uzupełnieniem telefonu i pozwoli na korzystanie z wielu przydatnych w codziennym życiu funkcji.

Zgodnie z zapowiedziami, notowany na rynku NewConnect Planet Soft, buduje grupę kapitałową w celu dywersyfikacji przychodów. Spółka interesuje się m.in. zaawansowanymi rozwiązaniami na urządzenia mobilne, zarówno software’owymi jak i hardware’owymi. – Pierwszym takim hardware’owym produktem ma być właśnie specjalny zegarek dla posiadaczy smartphonów. Dzięki niemu użytkownik będzie mógł m.in. obsługiwać część funkcji telefonu, a także uzyska dostęp do wielu aplikacji ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Zegarek stanie się kompleksowym, w pełni funkcjonalnym uzupełnieniem telefonu komórkowego. – mówi Hubert Wochyński, prezes Planet Soft. Dodaje, że zegarek będzie miał np. wbudowanych wiele funkcji, które przydadzą się osobom uprawiającym amatorsko i zawodowo sport oraz dbającym o zdrowie.

Spółka planuje, że prototyp zegarka powstanie do końca tego roku, a jego sprzedaż ruszy w 2013 roku. Planet Soft planuje wydać na nowy projekt około 1 mln zł. Udział Planet Soft w nowym projekcie wynosi 49%, a Rearden Technology będzie spółką powiązaną.

W minionym roku przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 3,5 mln zł, Planet Soft wypracował 524 tys. zł zysku netto. Plany na rok bieżący zakładają zwiększenie zysku do 770 tys. zł (+47%), przy minimalnym wzroście sprzedaży (3,6 mln zł).


Planet Soft

ni


Notowania PLANETSOF
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda