NewConnect: Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne TELGAM S.A. debiutuje już jesienią

06.07.2012 11:26  NewConnect
NewConnect: Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne TELGAM S.A. debiutuje już jesienią Była spółka zależna Zakładów Tworzyw Sztucznych GAMRAT S.A., Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne TELGAM S.A. jest przededniu prywatnej oferty, która poprzedza giełdowy debiut na alternatywnym rynku NewConnect.

Poprzednik prawny spółki to Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Telgam Sp. z o.o. które zostało wyodrębnione w 1996 roku z działalności telekomunikacyjnej tworzonej spółki ZTS Gamrat S.A.

Po wieloletnim okresie intensywnych prac rozwojowych i modernizacyjnych w zakresie infrastruktury telekomunikacyjnej oraz wdrażaniu usług transmisji danych dla klientów indywidualnych i biznesowych, w drugiej połowie 2011 r. w wyniku prywatyzacji ZTS Gamrat S.A. Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Telgam Sp z o.o pozyskało nowego inwestora. Jest nim fundusz technologiczny kontrolowany przez obecnego prezesa spółki.

Spółka jest w trakcie rozbudowy własnej sieci światłowodowej na potrzeby domowego internetu, telewizji i telefonii. Przy okazji realizacji inwestycji dostarcza innym operatorom z terenu powiatu jasielskiego  i zachodniego Podkarpacia dostęp do własnej infrastruktury.

W planie ma również realizacje projektów rozwoju sieci światłowodowych, dających możliwość obsługę większej ilości danych przez stacje bazowe operatorów komórkowych. Misją spółki jest wyjście poza lokalny rynek i stanie się zintegrowanym operatorem regionalnym.

W gronie akcjonariuszy spółki znalazła się firma PRYMUS S.A. oraz fundusze inwestycyjne tj. notowany na rynku głównym GPW fundusz INVESTcon GROUP S.A. z Poznania, RUNICOM S.A. z Warszawy należący do PCH Capital S.A. oraz , Aleksander Stojek z Invest 2.0 z Wrocławia, laureat konkursu Capital Express.

W ofercie prywatnej spółka sprzeda akcje za ok 1 mln zł, a pozyskane środki przeznaczy na modernizację infrastruktury i rozbudowę szkieletu światłowodowego.


TELGRAM S.A.

ni


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda