NewConnect: Rusza sprzedaż produktów Stem Cells Spin

23.08.2012 14:44  NewConnect
NewConnect: Rusza sprzedaż produktów Stem Cells Spin Notowana na NewConnect, biotechnologiczna spółka Stem Cells Spin S.A. rozpoczęła sprzedaż pierwszych produktów. Biodermokosmetyki Revitacell to efekt pomyślnej komercjalizacji odkrycia naukowego, w którego posiadaniu jest spółka – komórek macierzystych MIC-1.

O debiucie swoich produktów Revitacell spółka Stem Cells Spin S.A. poinformowała już na przełomie czerwca i lipca. Wtedy bowiem pierwsze kuracje marki trafiły do wybranej grupy internautów, w ramach premierowej kampanii promocyjnej. Dziś spółka oficjalnie otwiera sprzedaż za pomocą sklepu internetowego Revitacell.

– W pierwszej fazie sprzedaży świadomie postawiliśmy na internetowy kanał dystrybucji – wyjaśnia Grzegorz Smak, członek zarządu i dyrektor generalny spółki Stem Cells Spin S.A. – Nasze biodermokosmetyki to produkty innowacyjne. Dlatego chcemy edukować odbiorców za pomocą specjalnego serwisu internetowego, w którym poza zakupem kuracji Revitacell, można też dowiedzieć się wszystkiego o ich unikatowym działaniu  – wyjaśnia Grzegorz Smak.

Kuracje dostępne w atelier sprzedażowym Revitacell to trzy regenerujące produkty z segmentu premium, przeznaczone do pielęgnacji twarzy, włosów, rzęs i brwi. Cena produktów Revitacell Stem Cells Face Therapy i Revitacell Stem Cells Hair Therapy to 170 zł, a kuracji Revitacell Stem Cells Eyelashes Therapy - 140 zł. Dziś spółka nie chce przewidywać zysków z ich sprzedaży. – Zakładamy jednak, że w połączeniu z planowanym na wrzesień debiutem weterynaryjnych środków pielęgnacyjnych oraz poszerzeniem portfolio kuracji Revitacell, wpływy ze sprzedaży pozwolą nam osiągnąć stabilizację finansową – wyjaśnia Janisław Muszyński, prezes zarządu Stem Cells Spin S.A.

Wszystkie produkty Stem Cells Spin są efektem kilkuletnich prac naukowców z Akademii Medycznej we Wrocławiu, którzy jako pierwsi na świecie potwierdzili regeneracyjne właściwości komórek macierzystych MIC-1 i wyprowadzili ich stabilną hodowlę. Odkrycie naukowców pozwoliło spółce w pierwszej fazie komercjalizacji wynalazku wprowadzić na rynek biodermokosmetyki. W przyszłości ma poprowadzić do opracowania przez laboratorium Stem Cells Spin innowacyjnych leków dla zwierząt i ludzi.

Niespotykany potencjał wynalazku pozwolił spółce uzyskać kluczowe patenty, nie tylko w Polsce, ale także w Australii i w Stanach Zjednoczonych.  Pod koniec lipca Europejski Urząd Patentowy w Niemczech wydał decyzję o udzieleniu spółce patentu obejmującego Europę. W Polsce możliwości unikatowego składnika na bazie komórek MIC-1 znalazły także uznanie wśród inwestorów. W ramach emisji akcji na NewConnect w pierwszej połowie 2011 roku, spółka pozyskała ok. 2,85 mln zł. To środki, które w połączeniu ze wsparciem z programu de minimis pozwoliły uruchomić spółce produkcję pierwszych kuracji Revitacell. Kolejnym źródłem finansowania prac badawczych i rozwojowych Stem Cells Spin ma być debiut akcji na GPW, który firma planuje na przyszły rok.

Stem Cells Spin S.A.

kk


Notowania stemcells
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda